SBS denemeleri TTNET Vitamin’de

SBS denemeleri TTNET Vitamin’de

TTNET, interaktif eğitim destek paketi TTNET Vitamin İlköğretim ile öğrencilere geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Canlı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) Denemeleri sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen SBS düzeyinde hazırlanan TTNET Vitamin İlköğretim Canlı SBS Denemeleri, Mayıs ayı boyunca üç farklı tarihte gerçekleşecek.

Ön kayıt gerektirmeyen ve tüm TTNET Vitamin İlköğretim paketi kullanıcılarının ücretsiz olarak katılabileceği sınavlar 1 Mayıs, 15 Mayıs ve 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Her öğrenci, sınav günü 09.00-21.00 saatleri arasında kendine uygun olan bir zamanda sınava girebilecek. Sınav, öğrencinin internet üzerinden sınava girdiği anda başlayıp sınav süresi dolduğu anda sona erecek.

Sınav sonuçları, sınavı takip eden günün öğle saatlerinde açıklanacak. Öğrenciye, SBS puanı, ders bazında doğru/yanlış/net bilgileri, başarı durumu ve sıralama bilgisi verilecek. Ayrıca, kazanım bazında değerlendirme bilgisi de paylaşılacak. Öğrenciler, eksiklerini tamamlamasına yardımcı olacak ya da konuları tekrar etmesini sağlayacak bilgiler için TTNET Vitamin İlköğretim’den faydalanabilecek. Sınava canlı olarak gününde katılamayan öğrenciler ise, daha sonra bu sınavlara TTNET Vitamin İlköğretim’de yer alan “SBS Deneme Sınavları” bölümünden ulaşabilecekler.

TTNET Vitamin İlköğretim ve Lise Hakkında:

TTNET, TTNET Vitamin İlköğretim ve Lise paketleri ile interneti, eğitimde fırsat eşitliği ve öğrenme sürecinin gelişimi için yenilikçi bir platforma dönüştmeyi hedefliyor. TTNET İlköğretim ile 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıfta okuyan öğrenciler, Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe ve Sosyal Bilgiler alanlarında MEB müfredatı ile uyumlu zengin, interaktif ders içeriklerine ulaşarak ders tekrarı yaparken farklı bir ders çalışma deneyimi de yaşıyor. TTNET Vitamin Lise ile de lise 1 ve 2’nci sınıfta okuyan öğrenciler MEB Müfredatı ile uyumlu Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil ve Anlatım, Tarih dersleri ve İngilizce Öğrenim Paketi içeriğine ulaşabiliyor. TTNET’in sunduğu Vitamin paketlerinde 3600’den fazla konu anlatımı ve interaktif alıştırmalar da yer alıyor. Öğrenciler, ders kitabı maketi üzerinden konuları kolayca takip edip; 3 boyutlu canlandırmalar, interaktif etkinlikler ve çözümlü örneklerle anlatılan konular ile derse kolaylıkla hazırlanabiliyor, öğrendiklerini pekiştiriyor, ayrıca konu ve ünite tarama testleri sayesinde eksikliklerini gideriyor.

Yorum yazın