Tweetbot

Tweetbot

TweetbotTwitter’dan vazgeçemeyenlerin ihtiyaç duyacağı her şey.

Sosyal medyanın devlerinden Twitter, akıllı telefonlarımıza da çoktan girdi bile. Pek çok kişi telefonundan tweet yazmak ve yazılarınları takip etmek için resmî ve bedava Twitter uygulamasını kullanıyor. Peki, alternatif Twitter uygulamasına para harcamaya gerek var mı?

Tweetbot, kişiselleştirme imkânları ve sunduğu ekstra özelliklerle öne çıkan Twitter istemcisi. Uygulama, özellikle çok fazla kişiyi takip eden ve çok tweet yazan kullanıcılar için Twitter yönetimini kolaylaştırıyor. Tweetbot’la bir, süregelen bir yazışmanın tamamını görmek için parmağınızı sağa sürüklemek, bir tweet’in yanıtlarını görmek içinse sola sürüklemek yeterli. Linke veya avatar tek dokunarak devamını görme, çift dokunarak tweet ayrıntılarına ulaşma, dokunup tutarak seçeneklere ulaşma gibi parmak harekelerinin yanı sıra üç dokunuş için istediğiniz komutu seçebilirsiniz. Menülerin özelleştirilebilmesi de bir avantaj.

Diğer avantajlar arasında, çok sayıda link kısaltma, fotoğraf ve video barındırma servisinin desteklenmesi var. Bu sayede, zaman çizelgenizdeki bir fotoğrafın küçük hâline dokunarak anında büyük boyunu görebilirsiniz.

Sonradan okuma için Instapaper, Pinboard, Readability ve Read It Later destekleri es geçilmemiş. Resmî Twitter uygulamasından daha fazla bildirim seçeneği sunması da cabası. Örneğin, Tweetbot, bir tweet’iniz favorilere eklendiğinde veya biri size takibe aldığında da bildirim gönderebiliyor.

Uygulamanın önemli bir dezavantajı da yok değil: Tweetbot evrensel bir uygulama değil, yani iPhone ve iPad sürümleri ayrı ayrı satılıyor ve her ikisinin de fiyatı 2,99 $.

 

Yorum yazın