Yemeksepeti.com’la bamyalar konuşuyor

Yemeksepeti.com’la bamyalar konuşuyor

Twitter içinde hayat bulan ve her yemeğin bir karakteri olduğu düşünülerek yaratılan 12 yemek accountu, her gün düzenli olarak yemeksepeti.com için içerik üretiyor. Bamya, imam bayıldı, pirzola, ıslak hamburger gibi yemeklerin beyanatları, Twitter’ın “lists” özelliği üzerinden takip edilebilir.

Yemeksepeti.com gençleri hedef alan renkli ve eğlenceli konseptlerle sosyal medyada adından söz ettirmeye devam ediyor. [email protected] projesi ile Uluslararası Gerilla Reklam Ödülleri Yarışması Croquette Awards 2010’da ödül kazanan Yemeksepeti.com, bu kez de twitter’da konuşmaya başladı, hem de 12 yemekle birden!

“Yemekler Konuşuyor” sloganıyla Twitter içinde hayat bulan ve her yemeğin bir karakteri olduğu düşünülerek yaratılan 12 yemek ‘account’u, her gün düzenli olarak yemeksepeti.com için içerik üretiyor. Bir bakıyorsunuz, Pirzola, “Bırak o çatalı” diyor; öteki taraftan Analı Kızlı “Behlül’ün en sevdiği yemek” olmakla övünüyor, İskender Kebap ise yolu düşenleri Bursa’ya bekliyor.

Twitter kullanıcıları, yemeklerin arasında geçen konuşmaları Twitter’ın “lists” özelliği üzerinden takip edilebiliyor. Dileyenlerin sadece en sevdikleri yemekleri kendi hesaplarından takip etmesi de mümkün.

Bamya, Ali Nazik, Kıymalı Pide gibi yemeklerin nasıl dile geldiğini merak eden Twitter kullanıcılarının severek takip ettiği bu eğlenceli kampanya önümüzdeki aylarda yeni tweetler ve kullanıcıların yarattığı yeni yemek hesaplarıyla büyümeye devam edecek gibi görünüyor.

“Retweet”lerle 400.000’den fazla kişiye ulaşan “Yemekler Konuşuyor” tweet’leri http://twitter.com/#!/yemeksepeti/yemekler adresinden takip edilebilir.

Yorum yazın