“Internet Hall of Fame”in bu yılki Yeni Üye Ödül Töreni İstanbul’da

“Internet Hall of Fame”in bu yılki Yeni Üye Ödül Töreni İstanbul’da

Dünyanın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Internet Society tarafından yürütülen ve internetin gelişimine önemli katkı sağlayan kişileri onurlandıran “Internet Hall of Fame” programının bu yılki Yeni Üye Ödül Töreni, 26 Haziran 2013 Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirilecek. 2013 Internet Hall of Fame üyeleri, Internet Society’nin 26 Haziran’da İstanbul’da düzenleyeceği ve yurtdışından ve Türkiye’den önemli yöneticiler, politikacılar ve teknoloji liderlerinin katılacağı INET İstanbul Konferansı’ndan hemen sonra yapılacak törende kamuoyuna açıklanacak.

ihof2013 yılı Internet Hall of Fame üyeleri, bu yıl da internetin gelişimine ve büyümesine katkıda bulunan kişilerden oluşacak. Yeni üyeler üç temel kategori çerçevesinde ödüllendirilecek: Öncüler (Pioneers), Küresel Bağlayıcılar (Global Connectors) ve Yenilikçiler (Innovators).

Bir gün sürecek INET İstanbul Konferansı’nda hem bölgesel hem de küresel çapta internet erişimi ve dijital içerik konularına ışık tutulacak. Etkinliğin açılış konuşması Avrupa Komisyonu’nun dijital gündemden sorumlu üyesi Neelie Kroes tarafından yapılacak.  Türkiye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer’in de konuşmacı olarak katılacağı konferansın diğer panelistleri arasında ise UNESCO Bilgi ve İletişim Komisyonu Başkan Yardımcısı Jānis Kārkliņš,  Facebook Avrupa Birliği Politikaları Direktörü Erika Mann ve SACEM Yönetim Kurulu Üyesi Wally Badarou bulunuyor. Bölgenin en etkili gazetecileri tarafından yönetilecek olan panellerde, internet erişimi ve kapasite geliştirme gibi konuların yanı sıra dijital içerik ve telif hakkı konularında karşılaşılan zorluklar da masaya yatırılacak.

Internet Hall of Fame ile ilgili daha fazla bilgi almak ve ödül törenine kayıt olmak isteyenlerin http://www.internetsociety.org/events/inet-istanbul/hall-of-fame adresini ziyaret etmesi gerekiyor.

Tagged with:

Yorum yazın