iOS 7 için sınırsız Jailbreak çıktı

iOS 7 için sınırsız Jailbreak çıktı

Apple’ın son nesil mobil işletim sistemi iOS 7′ü sunmasının üzerinden üç aydan fazla zaman geçti. Aradan geçen zamanda bazı ufak ara güncellemeler geldi ve bulunan sorunlar düzeltildi. Kullanıcıların merakla beklediği an geldi ve sınırsız Jailbreak işlemi gerçekleştiren iOS 7 uyumlu paket kullanıma sunuldu. iOS 7.0 – 7.0.4 arası içeren iPhone 5S, iPhone 5C, iPad Air, Retina iPad Mini ve güncellemeyi alan eski cihazlar kırılabiliyor.

ios-7-untethered-jailbreak
Destek veren cihazlarda kırma işlemini gerçekleştirmek son derece kolay. Basit biçimde Windows, Mac ya da Linux içeren bir bilgisayar ile evasion7 sitesine girin ve iTunes kurulu olduğuna eminseniz iOS 7 – 7.04 arası yüklü cihazınızı bilgisayara bağlayın. İşlemden önce cihazınızı yedekledin ve şifreli ekran kilidi varsa devre dışı bırakmayı unutmayın. Ardından ekrana gelen komutları izleyin ve beş dakika içinde Apple cihazınızı kilitten kurtarın.

Sınırsız yani untethered jailbreak işlemi sonrasında telefonu yeniden başlatsanız da kırma işlemi devre dışı kalmıyor. iOS 7 sürümüne yönelik jailbreak imkanı veren açık bir süre önce evad3rs takımından çalınmıştı. Belki de bu nedenden ötürü ilgili sınırsız jailbreak uygulamalarını kısa süre içinde dağıtıma sundular. iOS 7 kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği an gerçek oldu.

Yorum yazın