iPhone 5S bir günde tükendi

iPhone 5S bir günde tükendi

Tüm dünyanın uzun zamandır heyecanla beklediği iPhone 5S umduğu ilgiden mahrum kalmıyor. Apple’ın New York City’deki mağazası önünde oluşan rekor kuyruk şirketin stoğunun bir günde tükenmesine neden oldu.

120920021010-iphone-5-lines-nyc-horizontal-gallery-635x357

Yeni iPhone 5S, Apple’ın New York City’deki mağazası önünde gelmiş geçmiş en uzun kuyruğu oluşturmayı başardı. 5S’lerin tükendiği mağazada bu hafta 1417 kişilik rekor kuyruk meydana geldi.

Fortune’ın haberine göre, 5S’in satışa çıkışı üzerinden henüz 24 saat geçmeden Apple’ın bütün eylül stoğu tükendi. Cuma günü Apple, altın renkli modelin ekime kadar hazır olmayacağını ifade etmek için online alımların nakliyat sürelerini güncelledi. Fakat şimdi Kaliforniyalı şirketin Birleşik Devletler’deki online mağazaları iPhone 5S’in bütün renkleri (siyah, uzay grisi veya altın/şampanya) için en erken kargo tarihi olarak gelecek ayı gösteriyor.

Yüksek talebin Apple’a pek yabancı olduğu söylenemez. Bazı analistler şirketin açılış haftasında 5 ila 6 milyon iPhone satacağını ön görüyor, nitekim iPhone 5 ilk çıktığında 5 milyon satmıştı. Bir kısım analist ise Apple’ın satış rakamlarının 6 ila 8 milyona kadar çıkabileceğini düşünüyor.

Tagged with: ,

Yorum yazın