Jony Ive imzalı Leica M hayranlık uyandırıyor

Jony Ive imzalı Leica M hayranlık uyandırıyor

Yıllardır Apple ürünlerine damgasını vuran Apple baş tasarımcısı Jony Ive tarafından tasarlanmış olan Leica M adlı retro tip dijital fotoğraf makinesi sınırlı sayıda üretildi. Aynı zamanda endüstriyel tasarımcı Marc Newson’un da katkısı olan cihaz bundan bir sene kadar önce duyurulmuştu.

Screen_Shot_2013-10-08_at_9.25.21_AM_610x444

Tam çerçeve olarak ifade edilen çok geniş boyutlu alıcıya sahip olan ve mükemmel netlikte görüntüler çekebilen kameranın temelini Lecia M modeli oluşturuyor. 23 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan açık arttırmayla yardım amaçlı olarak satılacak. 50mm f/2 lens destekli ürünün hazırlanabilmesi için yüzlerce model ve prototip geliştirildi.

Gövde ve lens kısımları özel olarak geliştirilmiş bir makine tarafından alüminyum hammadde kullanılarak hazırlandı. Anodize alüminyum üzerindeki işçilik üst seviyede. Taşıma askısıyla klasik biçimde deri. Gövdededi alüminyumun kesimi içinse lazer tercih edildi. 85 günlük üretim sürecinde binden fazla prototip parçası elden geçirildi. Toplamda 40 civarı Leica M açık arttırmaya girecek.

1 yorum

  1. Sadoka'nın Eniştesi

    eski modellerden farklı gözükmedi… nesi yeni?

Yorum yazın