Kaspersky’den hepsi bir arada güvenli çözümü

Kaspersky’den hepsi bir arada güvenli çözümü

Kaspersky Lab, dünyanın en yaygın kullanılan cihazları için yeni bir güvenlik ürünü olan “Kaspersky Internet Security – çoklu cihaz 2014”ü pazara sundu.

Electronic devices

B2B International’ın Nisan 2013′te gerçekleştirdiği “B2C Uluslararası Marka Takip Anketi”nin sonuçlarına göre, bir evde internet bağlantısı olan ortalama 4,5 cihaz bulunuyor. Bu sonuç, bir ailenin bir veya iki bilgisayarı paylaşarak internete bağlandığı günlerin sona erdiği anlamına geliyor. Tüketicilerin satın aldığı her cihaz, aynı zamanda bu cihazların bakımı ve korunmasını da gündeme getiriyor.

Kaspersky’nin yeni ürünü cihaz korunması konusunda pratik bir çözüm sunuyor: Çoklu cihaz 2014, sadece Windows bilgisayarları değil, aynı zamanda Android akıllı telefonları, tablet bilgisayarları ve Mac bilgisayarları da koruyarak, tek bir etkinleştirme kodu ile her tür cihaz kombinasyonuna koruma sağlanmasına olanak tanıyor.

Günümüzde, Android kullanıcılarının %50’sinden ve Mac kullanıcılarının %60’ından fazlası, cihazları için korumanın gerekli olmadığı görüşünde… Cihazlar küçülmelerine rağmen, klasik bilgisayarlar ile aynı internete erişim sağlamak için daha fazla kullanılıyor ve dolayısıyla çevrimiçi siber suçlular için hedef haline geliyor. Mac bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar, paranızı çalmak için yeni bir fırsat gördüklerinde taktiklerini gözden geçiren siber suçlular için gün geçtikçe daha fazla hedef oluyor.

Windows ve Mac bilgisayarlar için hazırlanan Kaspersky Internet Security – Çoklu Cihaz 2014′ün Ebeveyn Denetimi” modülü, ebeveynlerin, çocuklarının interneti nasıl kullandığını denetlemelerine de olanak tanıyor. Ebeveynler bu modül ile sakıncalı içerikli web sitelerini engelleyebiliyor, çocuklarının internette geçirdiği zamanı kısıtlayabiliyor ve küçük kullanıcıların kişisel bilgileri yabancılara aktarmasına engel olabiliyorlar.

Yorum yazın