Kıvrımlı geniş ekranlar Apple’ın ilgisini çekti

Kıvrımlı geniş ekranlar Apple’ın ilgisini çekti

Apple ile ilgili dedikodular sürüyor ve gelecek nesil iPhone 6 için tahminler devam ediyor. iPhone 5s ve 5c modellerinde yenilikler sınırlı kalınca iPhone 6 ile beklentiler arttı. Bir kez daha ekran genişliğinin artması ve rakiplerde olduğu gibi ilerleme gerçekleşmesi bekleniyor. Samsung ve LG ile görüşmeler yapan Apple, yeni nesil kıvrımlı ekranları da yakın takibe aldı. Gelecek nesil iPhone modeli ya da modelleri ekranda genişlemeyi de beraberinde getirecek.

BWFJz58CM

Bloomberg tarafından verilen bilgiye göre geliştirme projesinde çalışanların iddiası bu yönde. Şu anda düşünülen ekran genişliği 4.7 ile 5.5 inç arası. Samsung Galaxy Note II ile gelen dev ekranın genişliği 5.5 inç dolayında. Beklentiler gerçekleşirse 2014 yılının Eylül ayında tanıtılacak olan gelecek nesil iPhone’larda özel tip alıcılar da yer alacak. Yeni alıcılar uygulanan basıncın şiddetini ölçebilecek.

Kısa süre önce Samsung’dan dünyanın ilk kıvrımlı ekrana sahip telefonu olan Galaxy Round gelmişti ve Note 3 ile benzer özellikler içeriyordu. Ardından LG’den de benzer bir ürün olan G Flex geldi ama LG’nin tercihi uzun kenarı kıvrımlı hale getirmek oldu. LG G Flex’de aynı zamanda iç kısımdaki batarya da kıvrımlı ve telefonu bükünce bir miktar esneme yapabiliyor. Apple ile ilgili çok sayıda dedikoduda olduğu gibi bunda da doğruluk payı yüzde yüz değil.

Yorum yazın