Kompakt makinede Üst düzey arayanlara!

Kompakt makinede Üst düzey arayanlara!

 Sony, yeni Cyber-shot HX300 kompakt dijital fotoğraf makinesini satışa sundu. 50x optik zumu, geliştirilmiş Optik SteadyShot görüntü sabitleme özelliği ve 20 megapiksellik Exmor R CMOS sensörü ile öne çıkan Cyber-shot HX300, DSLR tarzı kullanımı, manuel kontrolleri ve hızlı otomatik netlemesi ile de dikkatleri üzerinde toplayacak.

Sony_HX300DSLR tarzı görünüm ve kullanımı ile dikkat çeken  Cyber-shot HX300, beraberinizde ek lens taşıma derdi olmaksızın hafif yükle seyahat etmenize de imkan veriyor. Bir kompakt fotoğraf makinesi için yüksek bir düzey olan 50x optik zum aralığı ile Carl Zeiss Vario-Sonnar T lens geniş bir aralıktaki çekim fırsatlarını kapsıyor. Lens yüzeyindeki T kaplama yansımaları ve ‘parlama’yı keserken Super ED ve ED cam elemanları ise tatminkâr ölçüde keskin, yüksek kontrastlı görüntüler için kromatik sapmayı asgari düzeye çekiyor.

Cyber-shot’ta ilk defa, HX300 yüksek zum ayarlarında dahi stressiz kompozisyon ve daha net fotoğraflar için yeni geliştirilmiş Optik SteadyShot’u sunuyor. İkinci lens elemanları grubunun konumu eldeki ince titremeleri düzeltmek için hızla hareket ederek çekimleri rahat şekilde çerçevelemeyi daha kolaylaştırıyor.

Sony_Situation_HX300_wMan_5-1200Cyber-shot HX300’de bulunan Exmor R CMOS sensör, akşam karanlığında veya loş ışıklı iç mekanlarda çekim yapıyor olsanız dahi, son derece düşük gürültülü zengin detaylı fotoğraflar ve Full HD videolar elde edebiliyor. HX300 kompakt dijital fotoğraf makinesi 1299 TL’den satışa sunuldu.

Yorum yazın