Lenovo Vibe Z inceliğiyle büyülüyor

Lenovo Vibe Z inceliğiyle büyülüyor

Yeni Lenovo Vibe Z’i ön plana çıkaran özellik sadece 7.9 mm olan kalınlığı. 5.5 inç Full HD ekrana ve dört çekirdekli 2.3 GHz Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip olan yeni telefonu phablet olarak kabul edebiliriz. Aynı zamanda Lenovo’nun 4G LTE destekli ilk akıllı telefonu oluyor ve 150 Mbps hızında dosya indirebiliyor. Bilindiği gibi genelde Çin’de aktif olan firma bu cihazı dünya genelinde satışa sunmak üzere geliştirdi.

Lenovo-Vibe-Z
Arka kısmı lazerle işlenmiş olan telefonun kumaş hissi verdiği söyleniyor. 7.9 mm kalınlığındaki cihaz 147 gram geliyor. 5.5 inç IPS LCD ekranın sunduğu piksel yoğunluğu 400 ppi ve görüş açıları başarılı. Galaxy Note 3 gibi iddialı phablet’lere güç veren Snapdragon 800 işlemcinin seçilmesi doğru olmuş. Aynı zamanda buna 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı eşlik ediyor.

Lenovo-Vibe-Z-1
Arkadaki 13 MP kameranın alıcısı f/1.8 standardını benimsiyor. Böylece daha fazla ışık alabiliyor. Öndeyse geniş açılı 5 MP kamera yer alıyor. 4G dışında Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 standart. Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak sunulacak. Hareketli komutları algılayabilen Lenovo Vibe Z’in özel kamera uygulamaları içerdiği ifade ediliyor. Başlangıç fiyatı 549 dolar olan cihaz ilk aşamada Uzak Doğu ve Arap ülkelerinde satışa sunulacak.

Yorum yazın