Lenovo’nun amacı zayıf düşen HTC’yi almak

Lenovo’nun amacı zayıf düşen HTC’yi almak

IBM’in donanım bölümünü alıp atağa geçmiş olan Çin merkezli Lenovo’nun niyetinin HTC’yi almak olduğu iddia ediliyor. Tayvan merkezli akıllı telefon devi HTC, başarılı ürünlere imza atsa da son zamanlarda maddi anlamda zorlu dönemler geçiriyor. Kısa süre önce Beats işbirliği bitti ve firmanın değeri sekiz sene önceki seviyeye kadar geriledi. Satın alma için fırsat kollayan firmalardan biri Lenovo olabilir.

htc-tablet

Piyasada artan rekabete yanıt vermekte zorlanan ve One modelinden sonra çıkışı sürdüremeyen HTC’nin One Max adlı phablet modelini tanıtması an meselesi. Firmanın Android işletim sistemli cihazları ön planda ama Windows Phone içeren cihazları da oldu. Nokia’yı alan Microsoft, diğer firmaların Windows Phone’a destek vermesini istiyor.

Kısa süre önce bir kez daha zarar eden HTC’nin değeri bu şekilde düşmeye devam ederse alıcıların sayısı çoğalabilir. Dedikoduya göre Lenovo yöneticileri Ağustos ayından beri HTC yöneticileriyle buluşuyor ve satın alma için görüşmeler gerçekleştiriyor. Lenovo, IBM’in donanım bölümünden sonra HTC’yi de alırsa büyük sükse elde edecek. Lenovo telefonlar var ama Çin dışına çıkmıyorlar. Bu adıma hedefe ulaşabilir.

Yorum yazın