LG G Pro Lite Dual gerçek olabilir mi?

LG G Pro Lite Dual gerçek olabilir mi?

LG’nin bir önceki iddialı modelleri Optimus G ve Optimus G Pro arasındaki fark, Pro modelinin içerdiği 5.5 inç ekranla phablet sınıfına hitap ediyor olmasıydı. Ardından Optimus adı düşürüldü ve Optimus G yerini alan LG G2 ilan edildi. Rusya’dan gelen iddialara göre Optimus G Pro yerini alan modelse G Pro Lite Dual olacak. Samsung’un Galaxy Note serisine bu modelle cevap vermek isteyen LG sonunda dijital kalem eklemiş gibi görünüyor.

lg-g-pro-lite-dual

Eğer sızan bilgiler doğruysa sunulan kalemde herhangi bir özellik yok ve sadece kapasitif ekrana hassas biçimde dokunma imkanı veriyor. Basınç hassasiyeti ya da özel uygulamalar içermeyebilir. Uç kısmından anlaşıldığı gibi gövde içinde özel bir yuvaya sahip olacak. Ancak işin ilginci telefonun adı. Madem Pro olacak o zaman Lite ne derece uyumlu? Ne tür bir cihaz olacağına karar verilemediyse durum fena.

Optimus G Pro aksine Full HD değil qHD 5.5 inç ekran, çift çekirdekli 1 GHz işlemci, 2 yerine 1 GB RAM, 16 yerine 8 GB depolama alanı ve ek olarak microSD kart yuvası içermesi bekleniyor. Böyle olursa Samsung Galaxy Note değil Galaxy Mega 5.8 ile rakip olabilir. Ayrıca 3140 mAh batarya, 8 MP kamera, Optimus G Pro benzeri fiziksel boyutlar sunması bekleniyor. Rusya’da 400$ fiyatla satılırsa ilgi görebilir.

Yorum yazın