LG Pocket Photo 2 cep yazıcısı

LG Pocket Photo 2 cep yazıcısı

LG, mobil yazıcıya gerek duyanlara özel yeni bir ürün geliştirdi. LG Pocket Photo 2 adı verilen cep tipi mobil yazıcı ilk nesil LG Pocket Photo’dan daha ince olmasına rağmen batarya ömrü daha uzun. Tek bir şarj işleminden sonra 30 tane fotoğraf basma imkanı veren yeni cihaz görüldüğü gibi üç ayrı renk seçeneğiyle satışa sunulacak ve ilk kez CES 2014 sırasında Las Vegas’ta sergilenecek.

LG-Print
Ocak ayında gerçekleşecek CES 2014′ün gözdelerinden biri olacak LG Pocket Photo 2′nin baskı kalitesi 600 DPI seviyesine ulaşıyor. Android, iOS ve Windows Phone 8 uyumlu uygulamalar ücretsiz. Böylece kablosuz olarak çekilen fotoğraflar anında basılabilecek. Mürekkep ya da toner yerine Zink adı verilen baskı teknolojisini kullanıyor. Baskı sırasında oluşan ısıyla kimyasallar değişime uğruyor ve fotoğraf elde ediliyor.

LG açıklamasına göre Zink ile elde edilen fotoğraflar uzun süre bozulmadan kalabiliyor. NFC ve Bluetooth bağlantılarını kullanan yazıcıyı kullanmadan önce mobil uygulamalarla düzenleme yapmak mümkün. Baskılara QR kodu, metin, Instagram tarzı filtreler eklemek mümkün. Fiyat henüz belirli değil ama kartuş alma derdi olmadığından uzun vadede mantıklı görünüyor. Ocak ayı sonunda satışa sunulması bekleniyor.

Yorum yazın