LG’nin yeni gözdesi G2 Türkiye’de

LG’nin yeni gözdesi G2 Türkiye’de

LG en yeni amiral gemisi, akıllı telefonu G2’yi tanıttı. LG G2, ergonomik tasarımıyla ve kullanım kolaylığı sunan pratik özellikleriyle dikkat çekiyor.

LG_G2_1-635x954

LG Electronics, kısa bir süre önce küresel duyurusunu yaptığı telefonu G2’nin Türkiye tanıtımını Hilton Convention Center’da gerçekleştirdi. ‘Senden Öğreniyorum’ konseptiyle geliştirilen G2, akıllı telefonda standardı tamamen değiştirme iddiası ile yola çıkıyor ve tuşları arkaya taşıyor.

LG G2’nin diğer akıllı telefonlardan farklı olarak tuşları ürünün arka kısmında yer alıyor. Telefonun arkasındaki ‘Sihirli Tuş’ kolay ve doğal bir nagivasyon sağlıyor. Yan tuşlara ihtiyaç duyulmayacak şekilde, tam işaret parmağının altına yerleştirilmiş bu tuş, telefon tutuşunda en çok kullandığımız işaret parmağından yola çıkarak tasarlanmış.

LG G2, 5.2 Full HD ekrana sahip. 2.65 mm’lik inceliğe sahip telefon, IPS teknolojisi ile üstün görüntü kalitesi sunuyor. Öte yandan LG G2’nin 3,000mAh pili en büyük yeniliklerinden biri. Bu pil tüm gün boyunca kesintisiz kullanım amacı taşıyor.

LG G2’nin fotoğraf makinesinde bulunan Optical Image Stabilizer (OIS) teknolojisi hareket halindeki görüntülerin bile daha net, parlak ve canlı olmasını amaçlıyor. OIS teknolojisine sahip LG G2, 13MP fotoğraf makinesiyle dikkat çekiyor.

Telefonda bulunan misafir modu özelliği, telefonun sahibi ile birlikte diğer bir kullanıcının daha cihazı kolay şekilde kullanmasını sağlıyor. Misafir Modu sayesinde her iki kullanıcı da ekrana çizdiği şekille ayrı bir telefon kilidi oluşturabiliyor. Böylelikle kullanıcı telefonunu dilediği zaman paylaşabiliyor ve ayarlamaları aynen bıraktığı şekilde kalabiliyor.

LG G2, stüdyo kalitesinde 24 bit/192kHz Hi-Fi playback sese sahip. Telefonun, video kaydı çekimi sırasında sese göre odaklanmasını sağlayan Audio Zoom adlı önemli bir özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde video çekiminde sesin geldiği noktaya doğru zoom yapıldığında ses artıyor ve sesin kayıtta daha net şekilde duyulması mümkün oluyor.

LG G2, 1599 TL fiyatı ile tüketiciyle buluşuyor.

1 yorum

  1. Asım Sarıhan

    iPhone’un 3200 TL’ye çıktığı ortamda çok daha iyi olan G2 bu paraya inanılmaz bir şey.

Yorum yazın