MAGIX AG Türkiye pazarında Impeks’i seçti

MAGIX AG Türkiye pazarında Impeks’i seçti

Multimedya yazılımlarında dünya devi olan Alman firması MAGIX AG, düzenlediği basın toplantısı ile ürünlerinin Türkiye pazarına Impeks tarafından sunulacağını açıkladı.

Basın toplantısına MAGIX AG Türkiye Menejeri Ünal MANGİR, MAGIX AG Pazarlama ve Medya Koordinatörü Zeynep KAM ve IMPEKS Genel Müdürü Faruk KEKEVİ katıldı.

Ulusal ve uluslararası pek çok teknoloji şirketine distribütörlük hizmeti veren IMPEKS ile anlaşma yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten MAGIX AG Türkiye Menejeri Ünal MANGİR, “MAGIX, Türkiye pazarına 8 ay önce Türkçe dil desteği veren 4 ürünü ile giriş yapmıştı. Türkiye’deki ürün yelpazemizi artırarak yolumuza IMPEKS ile devam etme kararı aldık. Bundan böyle Türkiye pazarında çok daha iddialı olacağız. Birlikte çalışacağımız iş ortaklarımızın daha uzun soluklu olması için oldukça titiz davranıyoruz. IMPEKS, bugünden itibaren bireysel ve kurumsal ürünlerimizin Türkiye’deki dağıtıcısı olacaktır. IMPEKS ile yaptığımız yeni anlaşmayla iş ortaklığının MAGIX AG olarak hem bizi hem de pazarı daha da büyüteceğine inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.Türkiye’de hobi ürünlerinin gün geçtikçe talep gördüğüne dikkat çeken MAGIX AG Pazarlama ve Medya Koordinatörü Zeynep KAM ise şunları söylüyor ;” MAGIX ürünleri, dünyanın önde gelen yüksek kaliteli medya yazılımları, çevrimiçi hizmetleri ve multimedya iletişimi için digital içerik sağlayıcılarıdır. Bugün belli bir standarta gelmiş her ailenin evinde fotoğraf makinesi ve video kamera bulunmaktadır. Ve insanlar, özel anlarını ebedileştirmek ve bir sonraki nesillere aktarırken orjinalinin bozulmaması için gereken özeni göstermek istiyor. Ve bunu yaparken istediği şekilde görüntü ve fotoğrafları ile oynayarak yeni formatlarda hazırlayabilmesi özel anıları daha anlamlaştırıyor. Bu nedenle multimedya ürünlerine merak ve talep artmaktadır.

MAGIX, 1993 yılından bu yana fotoğraf, video, grafik ve müzik oluşturma, düzenleme, yönetme ve sunmak için lider teknojiler geliştirmiştir. ABD, Kanada,Fransa,İtalya,İspanya ve Hollanda gibi ülkelerde şubeleri uluslararası olarak çalışmaktadır. Ürün yelpezesi oldukça geniş olan MAGIX ürünleri; son kullanıcıya hitap etmesinin yanısara kurumsal ve profosyonel kişileri de hedeflemektedir. Kurumsal tarafta da Türkiye’deki yolumuza IMPEKS ile devam edecek olmamız beni heyecanlandıyor. Kobileri ve üniversiteleri ilgilendiren büyük projlerimizlerimiz var ve yakında hepsini sizinle paylaşacağız.” dedi.

Türkiye Bilişim sektöründeki 30 yıllık tecrübeleri sayesinde, Magix ürünlerinin son kullanıcıya hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmasını sağlayacaklarını söyleyen IMPEKS Genel Müdürü Faruk KEKEVİ de “ Çekilen fotoğraflar videolar, cihazlarda kalmayacak, kaybolmayacak, Magix programlarıyla işlenecek, ölümsüzleşecek. Her isteyen kendi web sitesini kolayca yapacak. Bilişimden, Magix ile gerçek anlamda yararlanılacak. Ülkemiz bilişim kullanıcılarının Magix ürünlerinden yararlanmaları için tüm gayretimizi göstereceğiz.” açıklamasını yaptı.

Yakın bir zamanda Türkiye ofisini de açmayı planlayan MAGIX AG, pazar payını önümüzdeki dönemde daha da artırmayı hedefliyor. Özel sektöre ve kamu sektörüne yönelik projeleri ile de alanlarında rakipsiz olacaklarının sinyallerini vermeye başladı.

Yorum yazın