Mega sitesinin iPhone uygulaması çıktı

Mega sitesinin iPhone uygulaması çıktı

Mega Upload sitesinin kurucusu olan Kim Dotcom, gerçekleşen operasyonlardan sonra göz altına alınmış ve daha sonra serbest kaldıktan sonra yeni bir oluşum olan Mega bulut depolama servisini hayata geçirmişti. Şu anda dosyaları şifreli olarak depolayan ve işini daha sağlama alan Dotcom, Mega servisini daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için elinden geleni yapıyor. 

mega_large_verge_medium_landscape

Dropbox gibi hayli popüler olan ve çok sayıda kullanıcıya ulaşan bir bulut depolama servisine rakip olmak kolay değil. Microsoft SkyDrive ve Google Drive bile bu konuda yeterince güçlü değil. Dropbox gibi kabul görmek için ilk şartlardan biri farklı platformlara özel uygulamaları ücretsiz olarak sunmak. Mega’nın duyurusuna göre servise özel iOS uygulaması ücretsiz olarak dağıtıma girdi.

Firmanın Android işletim sistemli mobil cihazlara özel uygulaması bundan beş ay önce sunulmuştu. iOS 7 uyumlu olan yeni Mega uygulaması sayesinde bulut alanda saklanan dosyalar yönetilebiliyor. Desteklenen dosya türlerine ön izleme gerçekleştirmek ve indirmeden veri akışı elde etmek mümkün. Dosya ve klasörlere ait linkler gönderilebiliyor. Mega premium servisine üyelik için uygulama içi seçenek kullanılabilmekte. iPad sürümü yakında hazır olacak.

Yorum yazın