Microsoft BUILD 2014 için geri sayım

Microsoft BUILD 2014 için geri sayım

Microsoft’un yazılım geliştiricilere Windows’un derinliklerine dalma imkanı verdiği BUILD konferansı gelecek sene daha erken gerçekleşecek. Bu seneki konferans Haziran ayının sonunda San Francisco’da olmuştu. Gelecek seneki konferans da aynı yerdeki Moscone Center’da olacak ama bu kez 2-4 Nisan aralığı rezerve edilmiş durumda. Bu bilgiyi Microsoft’un haber sitesi paylaştı.

Build-2014-logo-578-80
Kayıt işlemleriyse 14 Ocak tarihinde başlıyor olacak. Microsoft’un daha önceki BUILD konferansı California’daki Anaheim’de gerçekleşmişti. 2011′deki etkinlik sırasında yazılım geliştiriciler Windows 8′in önizleme sürümünü görme imkanı bulmuştu. BUILD 2012 ise bu kez Microsoft’un merkezi olan Washington’daki Redmond’a alınmıştı. Windows 8 tanıtımından hemen sonra olan bu etkinlikte bu kez Windows 8.1 önizleme sürümü ilk kez gösterilmişti.

Peki o zaman BUILD 2014 sırasında ne gibi bir ürün tanıtımı olacak? Bir süredir üzerinde konuşulan Threshold kod adlı özel Windows sürümü belirebilir. Başlat menüsü acaba geri dönecek mi? Nokia’yı satın almış olan Microsoft’tan Windows Phone içeren ilk akıllı telefonlar gelebilir. Aynı zamanda Windows RT ile Windows Phone’un birleşeceğine dair söylentiler gelmeye devam ediyor. BUILD 2014′te buna dair sunumlar da yer alabilir.

Yorum yazın