Microsoft Surface tabletlere yeni güncelleme

Microsoft Surface tabletlere yeni güncelleme

Her ayın ikinci Salı günü yazılım güncellemeleri sunan Microsoft, dün itibariyle tablet modelleri olan Surface, Surface 2 ve Surface Pro için de güncellemeler sundu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre güncellemeden sonra en fazla değişiklik yaşayan tablet Windows RT 8.1 içeren Surface 2 olacak. Genel sistem performansında iyileşme, kararlılık iyileştirmeleri, kamera ile ilgili ilerleme ve batarya ömründe artıştan söz ediliyor. Ayrıca kulaklık fişi çıkarılınca otomatik olarak hoparlöre geçiş yapma imkanı veren yenilik de var.

1_cover

Surface 2′nin Wi-Fi ve Bluetooth sürücüleri güncellemeden geçiyor. Böylece kablosuz bağlantı performansında ilerleme sağlanıyor. Aynı zamanda bu güncellemeden sonra Microsoft üretimi Type Cover ve Touch Cover modellerinden daha iyi sonuç elde edilebiliyor. İlk nesil Surface tablet (eski adıyla Surface RT) de güncelleme alıyor. En büyük yenilik Touch Cover 2 ve Type Cover 2′nin Japonca versiyonuna verilen destek. Windows 8 içeren Surface Pro da güncellemeden sonra benzer desteği kazanıyor.

Surface Pro sahibi olup Windows 8′den Windows 8.1 güncellemesi yapmış olanlara iki tane daha yazılım güncellemesi sunulmakta. Bunlardan biri LifeCam kamera sürücüsünü güncelliyor ve TrueColor gerçekçi renk desteği katıyor. Diğer güncellemeyse Wi-Fi ve Bluetooth sürücülerini güncelleyip kablosuz bağlantı performansını iyileştiriyor. Surface Pro 2 içinse herhangi bir güncelleme söz konusu değil.

Yorum yazın