ABBYY Business Card Reader yenilendi

ABBYY Business Card Reader yenilendi

OCR yazılımlarıyla ünlü ABBYY’nin kartvizit okuyucu uygulaması ABBYY Business Card Reader bugüne kadarki en büyük güncellemesini aldı.

Önemli bir iOS güncellemesine ek olarak, çok işlevli kartvizit ve bağlantı yönetimi uygulamasının yeni Apple Watch sürümü çıktı. Farklı platformlar arasında sorunsuz çalışan uygulama, dilediğiniz cihazdan bilgilere ulaşmanıza ve bağlantı kurmanıza olanak tanıyor.

ABBYY Başkan Yardımcısı ve Mobil Cihazlar Müdürü Artem Kumpel, uygulama ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Artık iletişiminizi korumak için bir iPhone’a ihtiyacınız bile yok. Şimdi tüm iş bağlantılarınız bileğinizde; Apple Watch’ınızdaki BCR (kartvizit okuyucu) uygulamasında… İhtiyaç duyduğunuz bilgileri anında bulup çağrı gönderebilirsiniz. Erişmesi, göz atması, kullanması çok kolay. BCR sizin için her şeyi halleder, böylece size daha önemli işleriniz için zaman kazandırır.”

Kart bilgilerinin olağanüstü bir doğrulukla okunmasını sağlayan otomatik düzeltme algoritması, yeni ABBYY BCR’ın önemli özelliklerinden biri. Uygulama telefon numaralarını ve adresleri otomatik olarak düzeltiyor; böylelikle bağlantı kurmanız gerektiğinde endişelenmenize gerek kalmıyor. ABBYY BCR telefon numaralarını okurken gereksiz simgeleri bulup siliyor, uluslararası ve yerel alan kodlarını ekliyor ve iç hat numaralarını da tanıyor. Bu algoritma sayesinde uygulama örneğin (408)*457-97]77 şeklinde okunan bir numarayı anında +1 408 457 9777 şeklinde düzeltilerek kullanılabilir hale getiriyor. Ana numaranın arkasından gelen bir iç hat numarası varsa, uygulama bunu da önce ana numaranın ardından da Telefon uygulaması ekranında tek tuşa basarak iç hat numarasının çevrilebileceği bir formatta kaydediyor. BCR uygulaması adresleri kaydederken de Dizin, Bölge, Alan ve diğer eksik bilgileri bağımsız olarak ekliyor.

Zaman kazandıran bir diğer özellik de uygulama ile iPhone Kişileri arasında iki yönlü kayıt eşitlemesi. Hem BCR uygulamasında hem de iPhone’unuzda kayıtlı iletişim bilgileri, hangi cihazda değişiklik yaparsanız yapın diğer cihazda da eşitleniyor.

Ayrıca uygulama şimdi otomatik yedekleme sistemi ile kartvizitlerinizin %100 güvende olmasını sağlıyor. Bir diğer yeni özellik de dijital ortama aktarılmış kişileri, uygulamayı açmaksızın iPhone ana ekranından Spotlight araması ile bulabilmeniz.

Özetle, daha üstün doğruluk oranı ve daha güçlü güvenliği ile artık çok daha verimli bir BCR uygulaması sizleri bekliyor.

Yorum yazın