Android 4.4 sürümünün kod adı Kit Kat

Android 4.4 sürümünün kod adı Kit Kat

Evet, sizlerin de şaşırdığına eminiz! Daha önceki onca dedikodu aksine Android 4.4 işletim sistemi için seçilen kod adı Key Lime Pie yerine Kit Kat oldu. Nestle’nin de etkisinin olduğu anlaşılan bu karara göre tatlı adlarında evrensel seçim yerine markanın özel ürünü tercih edildi. Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jellybean şeklinde gerçekleşen seriye Kit Kat katılacak.

Android-Kit-Kat

Sundar Pichai’nin Google+ ortamına gönderdiği açıklamaya göre Android içeren ve aktifleştirilen cihaz sayısı 1 milyarı aştı. Aynı zamanda Android 4.4 Kit Kat için çalışmalar sürüyor. Bu ismin seçilmesi sırasında Nestle ile işbirliği yapan ve izin alan Google, yeni bir kampanyayı da duyurmuş oldu. Nestle Kit Kat alanlar, seçili paketlerden çıkan özel kodları kullanarak Google Play Store kredisi yükleyebilecek ya da Nexus 7 tablet kazanacak!

971115_10151821548404557_593012911_n

Nestle’nin Kit Kat’a özel Facebook sayfası güncellendi ve işbirliği ilan edildi. Şimdilik Android 4.4 Kit Kat ile gelecek yenilikler belirli değil ama muhtemelen Kasım ayında Nexus 5 ile birlikte ilan edilecek. Ara güncelleme olacağından Android 5.0 yerine 4.4 seçildi. Böylece ufak adımlarla işletim sistemi güncelleniyor ve telefon üreticileri fazla beklemeden yeni ROM paketlerini sunabiliyor. Anlaşıldığı üzere güncel Android sürümü içeren mobil oranı artmaya devam ediyor.

 

Yorum yazın