Android Geliştirici Günleri’nde kendini geliştir, dünyayı değiştir

Android Geliştirici Günleri’nde kendini geliştir, dünyayı değiştir

AGGAndroid Geliştirici Günleri (AGG) 16-17 Mayıs tarihlerinde üçüncü kez ODTÜ KKM’de yapılıyor. Türkiye’nin ve dünyanın farklı kentlerinden teknoloji topluluklarının birlikte hazırladığı AGG, GDG (Google Developer Group) İstanbul, GDG Eskişehir, GDG Konya, GDG Ankara ve IEEE ODTÜ öncülüğünde 20 farklı ülkeden geliştirici gruplarının işbirliğiyle gerçekleşiyor.

Dünyaya ve Türkiye’ye değer katmak amacıyla teknoloji gruplarının birlikte hazırladığı Android Geliştirici Günlerinde Google Glass’ı deneyebilir, 64 farklı oturuma katılabilir, kod yazarak yarışabilir, bilişim sektörüne yön veren firmaların stantlarına uğrayabilir, farklı insanlarla tanışarak çevrenizi genişletebilir, teknolojik oyunlar oynayabilirsiniz.

AGG, dünyaya ve Türkiye’ye değer katmak amacıyla bir araya gelen teknolojiye ilgi duyan öğrenci ve farklı mesleklerden kişilerin birlikte düzenlediği bir konferans. Farklı ülkelerden teknoloji gruplarının tamamen gönüllü olarak ortak bir amaç için bir araya gelip uluslararası bir organizasyona imza atabileceğini gösteriyor.

Katılım ücretsiz

Katılımın ücretsiz olduğu konferans, açılış konuşmasıyla başlayacak ve iki gün boyunca dört farklı salonda toplam 64 oturumla devam edecek. 30 yabancı konuşmacının yer aldığı etkinlikte Juhani Lehtimak, Stephan Janssen, Mark Allison, Abhisek Devkota, Al Sutton gibi isimler de sunum yapacak. Katılmak için kaydolmanız yeterli.

Mobil Hackathon ve indir.com Mobil Uygulama Yarışması Ödül Töreni

Etkinlik kapsamında bir de Mobil Hackathon gerçekleşecek. 16 Mayıs Cuma günü 13.30’da başlayacak ve 17 Mayıs Cumartesi günü 13.30’da son bulacak olan yarışmada geliştiriciler 24 saat aralıksız kod yazarak yarışacaklar. Ayrıca indir.com Mobil Uygulama Ödülleri yarışmasının ödül töreni ve Programlama Çocuk Oyuncağı etkinliğinin uygulamalı oturumlarından biri de AGG’de yapılacak.

Hediyeler de sizi bekliyor

Konferans esnasında katılımcıları sürpriz çekilişler ve ödüllü (akıllı telefonlar, tabletler, kitaplar, tişörtler, beacon’lar vb.) oyunlar bekliyor. Oyunlar konferans süresince devam edecek, kazananlara ödülleri son gün konferans bitiminde verilecek. Ayrıca tüm katılımcılara eşantiyon ürünler verilecek. Tüm bunlar için kaydolun ve etkinliğe katılın.

Yorum yazın