ASUS Tablet

ASUS Tablet

ASUS tablet

ASUS, ismini Yunan mitolojisinde bilginin ve ilhamın kaynağı kabul edilmekte olan kanatlı at figürüyle bildiğimiz Pegasus’tan almaktadır. MIR Uzay Üssü’nden uzaya giden kozmonotlar için iki adet ASUS notebook verilmesi ise ASUS’un isminin hakkını ne kadar verdiğini kanıtlar nitelikte bir gelişme olmuştur. Yine ek bilgi olarak ASUS’un Everest’e çıktığını ve sorunsuz bir şekilde çalıştığını da belirtmekte fayda vardır. ASUS her koşulda dayanıklılığını defalarca kanıtlamış bir markadır. 1989 yılında Tayvan’da kurulan ASUS, bilgisayar ve donanım üreterek başladığı işe bugün dijital alanda kullanılan hemen hemen her türlü cihazı üreterek devam etmektedir. Özellikle o kadar çok anakart ihraç eden bir firmadır ki, bir ara dünyadaki her 3 bilgisayardan birinin ASUS anakart kullandığı hesaplanmıştır.

Tabii böylesine büyük bir teknoloji devi, uluslararası oyunculardan biri olarak tablet üretimine de başlamıştır. ASUS tablet denilince çoğunluğun aklına ilk önce ASUS PadFone’lar gelir. Çünkü bu cihaz hem bir tablettir hem de ASUS’un kendi cep telefonu ile birleşerek tablet şeklinde bir telefona dönüşebilmektedir. 4.3 inç’lik telefon ekranına karşı tablet 10.1 inç olarak üretilir. Tablet PadFone Station olarak adlandırılır. PadFone’lar, ASUS’un gerçek bir mühendislik harikası olan Dynamic Display özelliği sayesinde PadFone Station’a kolayca entegre edilir ve akıllı telefondan tablete geçiş sürecinde hiçbir ekstra işlem istemez. Hatta telefonda oynamakta olduğunuz oyuna tablet üzerinden devam edebilirsiniz.

ASUS Fonepad 7 ise telefon özellikleri bulunan bir tablettir. 7 inç’lik ekranı 178 derece açıya kadar görünebilmektedir. Intel Atom işletim sistemi bulunan cihazın ön tarafında 1.2 MP’lik, arka kısmında ise 5 MP’lik kamera bulunmaktadır. ASUS’un standartları yükseltme hedefiyle ürettiği cihaz, alışık olduğumuz ASUS hızına ve görselliğine uygun olarak tasarlanmıştır. SuperNote özelliği bulunan cihaz sayesinde hem not alabilir hem de bu notların arasına görüntü, ses ya da video ekleyebilirsiniz.

ASUS MeMO Pad HD 7 ise sadece 302 gram ağırlığındadır ve HD 1280 x 800 çözünürlüğe sahip cihazın pembe, beyaz, yeşil, mavi ve gri renk seçenekleri mevcuttur. Çift hoparlörü bulunan cihaz, ASUS SonicMaster ses teknolojisi sayesinde çok üst düzey sesler almanızı sağlar. Ayrıca özellikleri biraz daha iyi olan ve %30 daha büyük bir ekrana sahip ASUS MeMO Pad 8 de büyük ekran severler için hoş bir alternatif olmayı başarmıştır. 127 mm genişliğe sahip bu model de tek elle kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

“Hem büyük ekran hem de performansı çok iyi olsun” diyenleri de boş geçmeyen ASUS, ASUS MeMO Pad 10’u üretmektedir. Bu ürün, 4 çekirdekli işlemcisi, Micro SD kart yuvası ve Android işletim sistemiyle sıradışı performanslar almanız için tasarlanmıştır. 10 inç’lik alette Technical Grammy ödüllü SonicMaster ses sistemi kullanılmaktadır. En iyi oyun deneyimini sunmayı amaçlayan ASUS, geliştirdiği 10 noktalı çoklu dokunmatik ekran ile bütün her şeyi parmaklarınızın uçuna bırakmıştır.

ASUS’un bir de 11.6 inç’lik ekranıyla insanı kendisine hayran bırakan VivoTab modeli bulunmaktadır. Kesinlikle bir tabletten fazlası olan bu ürün, Windows 8 işletim sistemine sahiptir ve 8.7 mm kalınlığında ve 675 gram ağırlığındadır. Wacom dijital kalemi ile profesyonel resimler ve çizimler yapabileceğiniz VivoTab Japonya’da 2012 yılında en iyi tasarım ödülüne layık görülmüştür. Entegre klavyesi ve Mobile Dock 2.0 touchpad özelliği sayesinde deneyiminizi maksimum seviyeye ulaştırmayı rahatlıkla başarmaktadır. VivoTab gerçekten de tabletin çok ötesinde bir cihaz olarak uzun süre bu farkı koruyacak gibi görünmektedir.

Yorum yazın