BlackBerry Torch 9800 Türkiye’de

BlackBerry Torch 9800 Türkiye’de

BlackBerry 6 işletim sistemine sahip ilk BlackBerry akıllı telefon olmanın yanı sıra dokunmatik ekran ile klavyeyi bir arada sunan BlackBerry Torch 9800 akıllı telefon Türkiye’de. BlackBerry Torch’un Türkiye’de üç operatör tarafından pazara sunulması bekleniyor.

Research In Motion (RIM) bugün, BlackBerry® Torch™ 9800 akıllı telefonu Türkiye’de sunduğunu açıkladı. Tam dokunmatik ekran ile BlackBerry® klavyesini tek cihazda biraraya getirerek bir ilke imza atan BlackBerry Torch 9800, BlackBerry® 6 işletim sistemiyle sunulan ilk BlackBerry akıllı telefon olarak da öne çıkıyor. Türkiye’de faaliyet gösteren her üç operatörün BlackBerry Torch 9800 akıllı telefonu Türkiye’deki müşterileriyle önümüzdeki günlerde buluşturması bekleniyor.

Yeni BlackBerry Torch, son teknoloji bir dokunmatik ekrana sahip olmanın yanı sıra optik bir trackpad’e ve açıldığında gelişmiş bir yazım deneyimi sunmak için kızaklı bir klavyeye sahip. Dünya genelindeki 3G (UMTS/HSDPA) ağlarını destekleyen yeni BlackBerry akıllı telefon, son nesil Wi-Fi® (b/g/n) bağlantısı sunuyor ve konum bazlı uygulamalar ile coğrafi etiketleme için bütünleşik GPS’e sahip. BlackBerry Torch 9800’ün 5 MP kamerası, video kayıt özelliğinin yanı sıra sürekli otomatik odaklama, görüntü sabitleme, çeşitli sahne modlarında çekim ve yakınlaştırma gibi özellikleri destekliyor. 8 GB genişliğinde depolama kapasitesine sahip yeni BlackBerry akıllı telefon, toplam depolama kapasitesini 36 GB’a çıkartabilen bir microSD/SDHD hafıza kartı yuvasına da sahip.

BlackBerry 6 Deneyimi

RIM’in yeni işletim sistemi BlackBerry 6, BlackBerry markasının sevilen ve bilinen özelliklerini sunmaya devam ederken daha zengin bir deneyim sağlıyor. Arayüzü ve ana ekranı yenilenen BlackBerry 6, hızlı ve etkili bir tarayıcı deneyimi sağlayan yeni ve zengin WebKit bazlı bir tarayıcıya sahip. BlackBerry 6 kullanıcıları böylece birden fazla siteye aynı anda ulaşabiliyor ve tek bir parmak hareketiyle görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırarak kolay bir gezinme deneyimi yaşıyor.

Fiyat ve Tarih

Türkçe BlackBerry Torch akıllı telefonun Kasım ayından itibaren operatörler tarafından pazara sunulması bekleniyor. Fiyat ve mağaza bilgisi için operatörlerle iletişime geçilebilir.

Yorum yazın