BlackBerry’de Vodafone dönemi başlıyor

BlackBerry’de Vodafone dönemi başlıyor

ImageMobil iletişimde Türkiye pazarına giren Vodafone, Türkiye'deki mobil telefon kullanıcılarını "BlackBerry from Vodafone" ayrıcalığı ile tanıştırıyor. Vodafone'un tüm dünyadaki servis kalitesinden aldığı güvenle, 8 Haziran 2007 itibarıyla Türkiye pazarına sunduğu "BlackBerry from Vodafone", üstün güvenliği, tutumlu veri kullanımı ve teknolojiyi herkese ulaştıran kullanım kolaylığı sayesinde tüm Türkiye'nin tercihi olmayı hedefliyor.

Kurumsal müşteriler için, saha elemanlarına sürekli mobil olarak ulaşabilme avantajını yaşatan BlackBerry, yöneticiler için de ekip yönetimi konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Güçlü teknolojik altyapısıyla, şirket çalışanlarına ofis dışında da işlerini rahatlıkla devam ettirebilme imkanı veren ve dünyanın en yaygın kullanılan mobil iletişim platformlarından biri olan BlackBerry, Türkiye'de GSM ve GPRS şebekesi üzerinden çözümler sunuyor. Entegre yapısı sayesinde, kullanıcıların, Microsoft Exchange, Lotus Domino ve Novell Grupwise üzerindeki e-posta, ajanda ve rehberlerine ulaşmasına olanak sağlayan BlackBerry, iş süreçlerinin hızlanmasına büyük katkı sağlıyor.  

BlackBerry'nin ilk etapta piyasaya sunduğu ve Vodafone'a özel üretilen 8700v, Pearl ve 8800 modelleri, güvenli bir yol üzerinden kurumsal mesajların veya e-postaların okunması için kullanılabiliyor. Piyasanın en çok bilinirliğe sahip bu modellerinde, ‘Push' teknolojisiyle BlackBerry cihazına iletilen e-postaların ve ekli dosyaların anında okunması, cevaplanması  veya bir başkasına yönlendirilmesi mümkün oluyor.

SMS ve MMS gibi her türlü cep telefonu özelliğine sahip olan 8700v, Pearl ve 8800 modellerinde, aboneler HTML ve WAP sayfalarında dolaşabiliyor, takvim, ajanda ve adres defteri gibi kişisel ve kurumsal bilgilere anında erişebiliyor. Telefonlardaki BlackBerry Messenger özelliği, diğer BlackBerry kullanıcılarıyla mesaj alışverişini sağlarken, Internet tarayıcısı, organizer ve Java platformu gibi özellikler de bu ürünlerin değişik uygulamalarda kullanımını kolaylaştırıyor.

Bunlara ek olarak, BlackBerry 8700v; geniş ekran, geniş klavye ile yazma ve okuma kolaylığı, QWERTY klavye, 16 güne kadar bekleme süresi ve menüler arasında kolay dolaşım gibi özellikler sunarken, BlackBerry ailesinin en küçük, en hafif ve en zarif üyesi Pearl'de; 1,3 mega piksel kamera, microSD kart, sesli arama, SureType klavye, 2 haftaya kadar bekleme süresi ve menüde iztopuyla gezinme (Trackball navigation) özellikleri standart olarak bulunuyor.  İçinde GPS barındıran ilk BlackBerry modeli olarak dikkat çeken 8800 modeli ise, GPS sistemi yardımıyla harita üzerinden yol tarifi yapabiliyor.

"BlackBerry from Vodafone", Türkiye pazarına BES (Business Enterprise Solution) ve BIS (BlackBerry Internet Service) birarada olarak sunuluyor. BES kullanımı için, şirket içinde BES yazılımı kurulması gerekiyor. BES Server, yöneticilere, istedikleri takdirde çalışanların telefon kullanımlarında uzaktan tam denetim imkanını sağlıyor. Şirket gizliliğini koruyan ve denetimi sağlayan BES Server, iletişimde şifreleme yapma özelliği ile, güvenliğe önem veren büyük şirketler için ideal bir çözüm olarak adlediliyor. Internet servisi olarak da düşünülebilecek BIS için ise, bir sunucuya (server) ihtiyaç duyulmuyor. Vodafone, BES ve BIS özelliğini ek bir ücret almadan bir arada sunuyor.

"BlackBerry from Vodafone"un Fiyat Avantajları

BlackBerry'nin 8700v, Pearl ve 8800 olmak üzere üç farklı modeliyle pazara giren "BlackBerry from Vodafone", rakiplerine kıyasla hem cihaz alırken hem de aylık ödemelerde büyük avantajlar sunuyor. BlackBerry'nin şirket çözümlerinde kurulması gereken BES yazılımı da Vodafone tarafından ücretsiz kuruluyor.

Yorum yazın