Büyük ekran seviyorsanız iPhone 6’yı bekleyin!

Büyük ekran seviyorsanız iPhone 6’yı bekleyin!

iPhone 4s sonrasında 3.5 inçten 4 inç ekrana terfi etmiş olan Apple’ın 5, 5s, 5c modellerinde tercih ettiği IPS tip Retina ekranı da yetersiz buluyor ve Android işletim sistemli 5 inç ve üstü ekranları kıskanıyorsanız beklediğiniz an iPhone 6 ile gerçek olabilir! Jefferies & Co. firmasındaki araştırmacı Peter Misek’in beklentisi iPhone 6 ile gelecek 4.8 inç ekran.

iphone-header

Misek dışında Wall Street Journal ve KGI Securities de aynı fikre katılıyor ve iPhone 6 ile ekran genişliğinin artacağına inanıyor. Elbette sadece dedikodu ve kesinliği yok ama giderek artan oranda beliren ipucundan anlaşılacağı üzere büyük ekranla ilgili deneme çalışmaları başlamış durumda.

İki sene önceki iPhone 5 ile gerçekleşen ciddi boyutlu tasarım değişiminden sonraki ilk büyük adım için 2014 yılının sonbaharı bekleniyor. Aynı zamanda yakın zamanda akıllı telefonların yarısından fazlası 4 inç üstü ekrana sahip olacak. Sonuç olarak Apple ister istemez bir kez daha koşullara ayak uydurmak zorunda kalacak ve Steve Jobs’un 3.5 inç sınırını görmezden gelecek.

Yorum yazın