CeBIT’te Avea standı dopdolu

CeBIT’te Avea standı dopdolu

ImageGSM operatörü Avea bu yıl CeBIT'te, 8. salonda toplam 1000 metrekarelik standında yeni ve mevcut ürün/servislerinin tanıtımlarını gerçekleştiriyor ve geleceğin teknolojilerini fuar katılımcıları ile paylaşıyor. Öte yandan Avea, gün boyu süren dans gösterileri, futbolcuların Avea standı ziyaretleri ve sürpriz hediyeli interaktif oyunlarıyla CeBIT boyunca eğlence rüzgarları estiriyor.

Avea'nın iletişimi kolaylaştıran ve güzelleştiren geniş ürün ve hizmet yelpazesinden Türkiye'de bir ilke imza atarak geliştirdiği, tüm yönlere dakikası KDV dahil sadece 25 YKr olan HepsiBir tarifesi, Avea'nın yeni servislerinden biAlem, Renkli SMS, Neşeli SMS, Windows Live Messenger,  Mobilİmza ve iş dünyasına yenilikçi çözümler getiren MobilOfis uygulamaları CeBIT'te Avea standında ziyaretçilerle buluşuyor.

Katma Değerli Hizmetlerin adresi Avea

biAlem:

Paylaşım, sohbet ve anında mesajlaşma platformu olan biAlem ile aboneler profil düzenleyebilir, resim albümü oluşturabilir, gruplara üyelik isteği yapabilir, arkadaş listesi oluşturabilir, gruplara, bloglara, forumlara, ajanda&etkinliklere, anketlere, oylamalara, yarışmalara katılabilirler. biAlem dünyasına http://www.bialem.com.tr/  sayfasından, wap.avea.com.tr WAP sayfasından üye olunabiliyor.

Windows Live Messenger:

Kasım 2007'den itibaren Avea aboneleri, Windows Live Messenger uygulamasını cep telefonuna yükleyerek tüm kontakları ile cep telefonlarından haberleşebilecek. Windows Live Messenger servisinden faydalanabilmek için abonelerin cep telefonlarının WAP ayarlarının yapılmış olması yeterli. Avea WEB sitesinden, WAP sayfasından ya da SMS ile cep telefonuna yüklenen Windows Live Messenger uygulaması için aboneler, aylık abonelik ücreti ödeyerek, 1 ay boyunca sınırsız mesajlaşabilirler.

RenkliSMS:

Avea aboneleri artık yıllardır siyah beyaz olarak kullandıkları SMS servisine renk katabilecekler. RENKLISMS yazıp 5550 numarasına SMS gönderince gelecek olan linkten uygulamayı indirilebilen Avea aboneleri, mesajlarında arka plan rengini seçebilir, kelimeleri hatta tek tek harfleri farklı renklerle de yazabilirler. Ayrıca duygularını daha iyi ifade edebilmek için çeşitli ikonları mesajlarına ekleyebilirler. Üstelik aboneler, sadece standart SMS tarifesi ücreti ödeyerek bu uygulamadan yararlanabilirler.

NeşeliMesaj:

Türkiye'de bir ilk olan NeşeliMesaj servisi ile Avea aboneleri gönderdikleri MMS'leri SMS gibi kullanabilecekler. Çok yakında açılacak bu servis ile aboneler, JAVA uygulaması kullanarak değişik ve çeşitli renklerde yazı karakterleri ile mesajlar oluşturulabilecekler. Ayrıca abonelerin beğenisine sunulan çeşitli ikonlar ile çok daha eğlenceli mesajlar yaratılabilecek. Tüm bunlar için ise, mesajı alacak kişinin MMS uyumlu bir telefonunun olması yeterli.

Avea, abonelerinin tüm mobil ortam ihtiyaçlarını karşılıyor

MobilVizyon:

Avea; geleceğin hizmetlerini Türk cep telefonu kullanıcılarına sunuyor. Cep telefonunun konuşma dışındaki işlevlerini bütünleşik bir hizmet haline dönüştüren Avea; EDGE teknolojisi ile daha hızlı hale getirdiği mobil TV, MobilVizyon ile cep telefonlarından TV seyretmeyi, trafik kameralarına ulaşmayı, vizyona girecek filmelerin fragmanlarını izlemeyi ve IMKB'de işlem gören hisse senetlerini takip etmeyi sağlıyor. Bu sayede cep telefonları gün geçtikçe televizyondan farksız hale geliyor.

Mobilİmza:

Kimlik doğrulama sürecini cepten kolayca yapabilmeye olanak tanıyan Avea Mobil İmza ile Avea aboneleri EFT, havale, kredi kartı borç ödeme gibi bankacılık işlemlerini diledikleri yerden diledikleri anda kolayca ve güvenli bir şekilde yapabilecekler. Ayrıca aboneler kamu kurumlarından ve üniversitelerden bilgi talep ettiklerinde ya da evrak takibi yaptıklarında elektronik imzadaki tüm süreçleri cep telefonlarından başka hiçbir ekstra işlem yapmadan kolayca ve hızlıca gerçekleştirebilecekler.

MobilImza servisine kayıt olan aboneler, 3 yıl süre ile geçerli olacak elektronik imza sertifikalarını hemen alabilecek ve servis için belirleyecekleri tek bir şifre ile kolayca tüm işlemleri yapabilecekler. Kasım ayında hayata geçecek servis için dileyen aboneler CeBIT Bilişim Eurasia'da ön kayıt yaptırabilecek ve böylece SIM kart değişiklik bedeli ödememe avantajından faydalanabilecekler.

Müzikİndir:

Avea, 2006 yılı Kasım ayında hayata geçirdiği Müzikİndir servisi sayesinde abonelerinin AveaWAP sitesinden (wap.avea.com.tr), web sitesinden (http://www.avea.com.tr/), *100# üzerinden ya da SMS yolu ile MÜYAP kataloğunda bulunan 76,000 Türkçe şarkıdan diledikleri herhangi birinin tamamını cep telefonlarına indirmelerine olanak sağlıyor.

HazırCevap:

"Dünyanın en yaşlı insanı kaç yaşında?", "İstanbul'un en yüksek binası hangisi?", "Bu haftanın Sayısal Loto sonuçları nedir?", "İstanbul'da nerede Hint yemeği yiyebilirim?" gibi herkesin aklından geçen ancak kendi kendine yanıtlayamayacağı soruları Avea'nın yeni servisi HazırCevap yanıtlıyor.

Abone olmadan ve komut yazmadan 7 gün 24 saat, hayatta yardımcı olabilecek hemen her şeyin sorulabileceği bilgi servisi olan HazırCevap'tan bilgi almak için, 5767'ye (5SOR) istenilen içerikte soru gönderilebiliyor.

AcilÇıkış:  

AcilÇıkış Servisi sayesinde istediğiniz anda gelen arama ile bulunduğunuz ortamdan ayrılabilir, içinde bulunduğunuz uygunsuz ve istenmeyen durumlardan kurtulabilirsiniz. AcilÇıkış Servisi şöyle çalışıyor. Avea aboneleri 9898 kısa numarasına boş bir SMS atıyor ya da bu numarayı arıyorlar. Bu arama ya da kısa mesaj sonrasında abone servis tarafından geri aranıyor. Abone telefonunu açtığında karşı taraftan AcilÇıkış Servisi standart sesli mesajı ile karşılaşıyor. Aboneler bu çağrıyı rahatlıkla bahane ederken bulundukları ortamdan ayrılabiliyorlar. Ayrıca aboneler Ekim ayı boyunca bu servisten ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

 

Avea'dan Şirketlere Özel…

BlackBerry:

BlackBerry Curve 8300, performans ile pratikliği buluşturuyor. Yeni BlackBerry Curve, internet, e-posta, dijital fotograf makinesi, genişletilebilir bellek, harita uygulaması ve Media Player gibi zengin multimedya özellikleriyle hayatı kolaylaştırmak için tasarlandı. BlackBerry Curve 8300'le her yerden internete EDGE hızında bağlanılabiliyor. Bu sayede e-postalara ulaşmak, 2 megapiksel kamerasıyla çekilen fotoğrafları e-postayla yollamak, Word, Excel, PowerPoint ve jpg uzantılı dosyaları açmak çok kolay.

Şirketim tarifesi:  

Müşterilerinin  ihtiyaçlarına uygun çözümler sunan Avea, yoğun şirket içi görüşmeler yapan  şirketler  için Şirketim tarifesini sunuyor. Şirket hatları arasındaki görüşmelerin dakikası sadece 1 Ykr olan Şirketim tarifesine geçen  şirketler, diğer cep telefonu numaralarını, evi ve iş yerlerini ise dakikası yalnızca 24,5 Ykr'ye arayabiliyorlar.

Ayrıca Avea 31 Aralık 2007 tarihine kadar geçerli olacak avantajlı kampanyası ile diğer operatörlerdeki hatlarını kapatarak Avea'dan yeni hat alan tüm şirketlere 6 ay süreyle her ay 60 dk (toplam 360 dk) konuşma süresi hediye ediyor. Kazanılan 360 dakikalık konuşma süresi Avea, diğer operatörler ya da sabit hatlara yapılan bütün aramalar için kullanılabiliyor. 

MobilOfis:

http://www.aveamobilofis.com/ sitesinden kayıt olan kullanıcılar, ücretsiz Avea MobilOfis Live ve geliştirilmiş sürümü Avea MobilOfis Live+ ile sadece e-postalara değil, adres defterlerine, tüm notlara, takvime, ajandaya, yapılacak işler listesine ve oluşturulacak önemli evraklar klasörüne cep telefonundan erişebiliyor. Avea MobilOfis Pro ile aboneler kendi alan adlarını ve e-posta adreslerini kullanabiliyorlar. Üstelik kayıt olan ilk 1.000 kullanıcı arasına giren aboneler, ücretsiz alan adı da alabiliyorlar. Tüm mesajlar, "push" teknolojisi ile otomatik olarak cep telefonuna indirilebiliyor. Avea aboneleri diğer e-posta adreslerini de tek mesaj merkezine tanımlayabiliyor.

MobilBağlantı:

GPRS/EDGE ve Wi-Fi (kablosuz internet erişimi) hizmetlerine ulaşmak için ihtiyaç duyulan her şeyi bir arada sunan Avea, MobilBağlantı Paketi ile abonelerine, zaman ve mekan kısıtı olmaksızın, dizüstü bilgisayarlarından, istedikleri her an internete ve e-postalarına ulaşma imkanı sağlanıyor.

 

Avea'nın Tarifeleri Çok Hesaplı

Faturalı HepsiBir:

Her yöne aynı fiyat içeren pazardaki tüm tarifeler arasında en avantajlısı olarak öne çıkan ve tüm bireysel faturalı hat sahibi Avea abonelerinin kullanabileceği Faturalı Hepsibir tarifesinde, Turkcell, Vodafone, sabit hatlar ve Avea hatlarına yönelik yapılan aramaların dakika ücreti KDV dahil sadece 25 YKr. GSM operatörleri pazarında bir ilk olma özelliğini taşıyan bu tarife, Türkiye'de 70 milyonu aramada en hesaplı tarife olarak rakiplerine karşı üstünlüğünü devam ettiriyor.

Faturasız Hepsibir:

"Faturasız HepsiBir İndirimli Arama Kampanyası"  ile yeni ve mevcut Faturasız HepsiBir tarifesi aboneleri, tek seferde 150 ve üzeri kontör yükleme karşılığında evi, işi, cebi yani tüm Türkiye'yi 9 değil, 4 değil sadece 2 kontöre arayarak sevdikleri ile doya doya konuşabiliyorlar! Abonelerin "operatörümü değiştirirsem, arama alışkanlıklarımı da değiştirmek zorunda kalırım" korkusunu ortadan kaldıran faturasız HepsiBir tarifesi ile herkes, Türkiye'deki tüm GSM kullanıcılarını ve Türk Telekom hatlarını çekinmeden arayabiliyor. 31 Aralık 2007 tarihine kadar geçerli olan "Faturasız HepsiBir İndirimli Arama Kampanyası"  ile faturasız HepsiBir tarifesinin tüm Türkiye'yi arama fiyatları, rakip operatörün en yaygın tarifesinin şebeke içi dakika fiyatının yarısı yani 2 kontördür.

TümDünya:

Rakipleriyle kıyaslandığında yurtdışı aramalarda yüzde 90'a varan fiyat avantajıyla dikkat çeken Avea TümDünya paketinden sadece faturalı değil, faturasız hatlar da yararlanabiliyor. Üstelik bu paketten faydalanarak yurtdışını daha avantajlı fiyata aramak isteyen aboneler kullandığı tarifeyi değiştirmek zorunda kalmıyor. TümDünya Paketinden faydalanmak isteyen faturalı hatlı Avea aboneleri aylık 7,95 YTL kullanım bedeli karşılığı yurtdışı aramalarını dakikası 25 YKr'den, faturasız hatlı aboneler ise bir kereye mahsus alınacak 50 kontör kayıt ücreti karşılığında yurtdışı aramalarını dakikası 4 kontörden gerçekleştirebilecek. Avea'nın TümDünya paketine üye olmak isteyen kullanıcılar Avea Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya 2525'e KAYIT yazıp kısa mesaj atarak, bu yeni paketin fiyat avantajlarından yararlanabilir.

TümKamu:

Avea'nın bütün kamu çalışanları ve emeklileri için sunduğu TümKamu tarifesine abone olanlar sadece kendi kurumlarındaki abonelerle değil, Avea'nın kamu tarifelerindeki milyonlarca aboneyle ayda 600 dakika, ya da 1000 dakika ücretsiz konuşma fırsatını yakalıyor. Üstelik TümKamu aboneleri diğer operatörleri, onların kendi aralarında konuştuklarından bile daha ucuza, dakikası sadece 25 YKr'ye arıyor. Yeni tarifenin avantajlarından bir diğeri de, kamu çalışanlarının TümKamu Tarifesi'nden 5'er hat satın alabilmeleri. TümKamu tarifesi sayesinde dilediklerince iletişim kurabilecek olan kamu çalışanları ve emeklileri, yalnızca Avea hatlarını kullanarak tüm GSM ihtiyaçlarını giderebiliyorlar.

 

Dünya kadar hizmet 'biDünya'da

Avea; abonelerinin katma değerli servisleri daha kolay ve daha hızlı kullanabilmesini sağlayan yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. Eğlenceden müziğe, bilgiden mesaja, bankacılık işlemlerinden internete kadar sayısız seçeneği bir arada sunan Avea biDünya'ya Web, WAP, AveaMenu, Sesli Yanıt Sistemleri, SMS ve cep telefonundan *100# tuşlanarak ulaşılabiliyor.

Fuar süresince sayısız etkinlik Avea standında

CeBIT Bilişim Eurasia 2007 için özel olarak hazırlanan birçok etkinlik Avea standını renklendirecek. Sunuculuğunu Defne Joy'un ve BBG Ali'nin yapacağı eğlenceli aktivitelerin arasında, dans şovları ve katılımcıların kıyasıya yarışacağı PlayStation® oyunları yer alacak. Diğer taraftan Avea standını fuar süresince çeşitli sanatçılar ve FB, GS, BJK futbol takımlarının sporcuları da ziyaret edecek.

Avea'nın gençlik platformu Patlican standında ise gençleri sürprizlerle dolu bir dünya bekliyor olacak. Patlican dünyasını keşfetmek isteyenler Patlican'ın yeniliklerini öğrenirken interaktif oyun ve SMS yarışmalarında birbirinden değerli hediyeler kazanacaklar.

Ayrıca bilişim basının önde gelen isimleri Şükrü Andaç, Timur Sırt ve Serdar Kuzuloğlu, TEKNOSOHBET.TV alanında fuar boyunca teknolojiyle ilgili her konuda röportaj gerçekleştirerek sektörün ve fuarın nabzını tutacaklar. Bu röportajlara katılan yetkililer ise tüketicilerin Avea üzerinden SMS yoluyla gönderdikleri soruları yanıtlayacaklar. Verilen yanıtlar ise www.teknosohbet.tv adresinden görüntülü olarak izlenebilecek.

Yorum yazın