Galaxy Note 3 bölgesel SIM kilidi ile geliyor

Galaxy Note 3 bölgesel SIM kilidi ile geliyor

Samsung’un piyasalarda yerini alan yeni phablet modeli Galaxy Note 3 ile ilgili önemli bir ayrıntı ortaya çıktı. Elde edilen son bilgilere göre Note 3 bölgesel SIM kilidi özelliği bulunduracak.

GALAXY-NOTE-3

Samsung inceden inceye SIM kartların yurt dışında kullanımına kısıtlamalar getiriyor.

Birleşik Devletler ve Avrupa’daki Galaxy Note 3 akıllı telefonlarının ambalajında bulunan bir etikete göre, -DigitalTrends tarafından ortaya çıkarıldığı üzere- ürün yalnızca satın alındığı ülke veya bölgeden bildirilmiş ve aktive edilmiş SIM kartlar ile uyumlu.

Pek çok kişi bunun Birleşik Devletler’de Galaxy Note 3 aldığınız ve Fransa’da tatildeyken ucuz bir SIM kart almak istediğiniz takdirde Samsung’un bunu yapmanıza izin vermeyeceği anlamına geldiğini düşündü.

Samsung’un GigaOm‘a belirttiğine göre, aslında durum bu değil. Bölgesel kilit, sadece başlangıçta telefona satın alındığı ülkeden başka bir ülkeye ait SIM kart takılırsa devreye girecek. Görünüşe göre kilit, ürünlerini yeniden satmak isteyen yabancılar için -örneğin bir ABD modeli alıp onu yurt dışında başka birine yollamak isteyen kişiler- işleri zorlaştırmaya yönelik düşünülmüş. Bu nedenle kilit kısa süreliğine yabancı SIM kartlar kullanan seyahatçilere engel teşkil etmiyor.

Yorum yazın