Hafifliğin gücü adına: iPad Air!

Hafifliğin gücü adına: iPad Air!

iPad Air

Hem gücüyle hem de taşınabilirliğiyle diğer tabletlerden çok ayrı bir yere konulan iPad Air, tüm dünyada teknoloji severlerin gözdesi. Sadece 7,5 milimetre ve 469 gram hafifliğinde. “Bu ölçülere bu güç nasıl sığar?” diye hâlâ düşündüren iPad Air, her zaman her yerde daha fazlasının yapılması için son teknolojiyi sunan klasik bir Apple ürünü. Bu yüzden de şimdiden vazgeçilmez oldu. 7’den 70’e herkesin elinde olan iPad Air her türlü işi, neredeyse avuç içinden yönetmeyi sağlıyor.

Apple’ın en yüksek performanslı mobil işlemcilerinden birine sahip olan iPad Air, kablosuz ağ yeteneklerinin artmasıyla adeta bir internet cambazı. Bir önceki modele oranla 5’te 1 kadar daha hafif ve daha ince bir şekilde tasarlandı, işlem ve grafik performansı açısından da 2 kat daha fazla hızlandırıldı. Tüm bunlar göz önüne alınınca pil ömrü de merak ediliyor. Fakat cihazın tüm artan özelliklerine rağmen pil ömrü 10 saat. Bu da internette gezmenin, film izlemenin, kitap okumanın ve oyun oynamanın yarıda kalmaması için çok büyük avantaj olarak görülüyor.

iPad Air’ın anlata anlata bitmeyeceği özelliklerinden biri retina ekrana sahip olması. Nedir retina ekran? Her şeyin en doğal ve en canlı haliyle görülmesini sağlayan, çözünürlük ve yoğunluk değerleri son derece yüksek olan bir ekran türüdür retina. Ekranın kenarındaki bir önceki modele göre çok daha incelen çerçeve, tablet severlerin işlerini daha rahat yapmasını sağlıyor. Böylelikle hem retina ekranla hem de tasarımıyla iPad Air, ellerden düşmüyor. Performansını değerlendirmek için sadece şunları sıralamak yeterli: Bir önceki modeline göre 2 kata kadar CPU performansı, 2 kata kadar grafik performansı, 10 saate kadar pil ömrü. Hadi devam edelim: 2 antenle 2 kata kadar daha hızlı Wi-Fi, iOS 7, 500.000’den daha fazla Apple uygulaması, 64 bit mimariyle tasarlanan A7 çip. Dolayısıyla masaüstü sınıf mimarisini avcunuza taşıyan gerçeküstü bir performansı var iPad Air’ın.

Uzay grisi ve gümüş renk olmak üzere 2 farklı renge sahip olan iPad Air’ın, Smart Cover ve Smart Case tablet aksesuarları onu daha iyi kullanmanız ve daha çok faydalanmanız için tasarlanmış. Açıldıklarında iPad Air’i uyandırırlar, kapandıklarında ise uyku moduna geçirirler. Katlandıklarında onunla okumak, seyretmek veya yazmak mükemmel bir keyif verir, çünkü stant haline dönüşür. Birçok renk çeşidi de cabası. Kilo kaybeden fakat buna rağmen müthiş bir güç kazanan iPad Air, 2048 x 1536 çözünürlük ve 3,1 milyonun üzerindeki pikselle; fotoğrafların-videoların çok daha ayrıntılı olarak izlenmesini ve metinlerin olağanüstü biçimde net olarak görünmesini sağlıyor. Görmek istediğiniz her şeyi 9,7 inç ekranla görecek, yapabileceklerinize siz de şaşıracaksınız.

Hepsiburada.com, tablet dünyasının gözbebeği iPad Air’ı uygun fiyatlarla, güvenli alışveriş teknolojisiyle ve hızlı teslimatla sunuyor. Hayalinizdeki tablete ulaşmak için masanızdan kalkmanıza bile gerek yok. Tıklayın, ayağınıza gelsin!

Yorum yazın