HTC, Windows Phone 7’ye hazır

HTC, Windows Phone 7’ye hazır

Akıllı telefon tasarımcısı ve uzun süredir Microsoft’un ortağı olan HTC, bugün beş yeni Windows Phone 7 akıllı telefonu kullanıcılarına sundu: HTC 7 Mozart, HTC 7 Trophy, HTC 7 Pro ve HTC HD7.

Bu güçlü ve zengin telefon ailesi Microsoft’un yeni Windows Phone 7 platformunun özelliklerini taşıyor. HTC’nin yeni modellerine en ileri teknolojiyi ve Windows Phone 7 Hub deneyimini tamamlayan yeni HTC Hub ile erişim sağlanabiliyor. Söz konusu yeni telefonlar HTC uygulamalarının eşsiz bileşimi de dahil olmak üzere HTC’nin dikkat çekici tasarım ve yeniliklerini bünyesinde topluyor.

HTC Corporation CEO’su Peter Chou yaptığı açıklamada “HTC’nin başarı elde etmek için sabırsızlandığı Windows Phone 7 tamamen yeni bir mobil deneyimdir. Microsoft’un en popüler hizmetleri entegre edildiğinden çok büyük bir müşteri fırsatı yakalayacağımızı öngörüyoruz” diye konuştu.

Chou sözlerini şöyle sürdürdü; “Microsoft’un dünya çapındaki mobil müşterilere getirdiği değer,sektör için yeni bir ölçüt belirlemektedir. HTC, çok çeşitli tercihi olan müşterileri desteklemek için dört yeni HTC Windows Phone 7 akıllı telefonu kullanıma sunmaktadır.”

Microsoft Mobile İletişim İşleri Başkanı Andy Lees ise “HTC, yaklaşık on yıl önce ilk telefonumuzu piyasaya sürdüğümüzden bu yana ortağımızdır.  Windows Phone 7’nin piyasaya sürülmesiyle bu yolculuğa devam etme konusunda bunda daha heyecanlı olamazdık” diye konuştu. Lees, şöyle devam etti; “Windows Phone 7, Microsoft ve ortakları için yeni bir yön belirliyor ve HTC bu  dönemde piyasaya dört  yeni Windows Phone getirerek  önemli bir destek sağlıyor’’.

Windows Phone 7

Windows Phone 7, eşsiz Hub ve Tile arayüzüyle daha çok işi daha az aşamadan geçerek yapmaya yardımcı olmak için dikkatle tasarlandı. Windows Phone 7 Hub kişinin en güncel ve en değerli bilgilerine hızlı ve kolay erişim sağlıyor. Cihaz,  Kullanıcı, Resim, Oyun, Müzik & Video, Ofis ve Piyasa’ya ilişkin bilgiler içeriyor.  Windows Phone 7,  Windows Live, Bing ve Zune gibi pek çok popüler Microsoft tüketici hizmetini de entegre ediyor.

HTC Windows Phone 7 Portföyü

HTC, yeni Windows Phone 7 akıllı telefon portföyüne yenilikçi tasarım ve yaratıcılığını da katıyor.  HTC hava ve stok uygulamaları, yeni fotoğraf geliştirici içeren uygulamalar ve hizmetlerin eşsiz bir serisini sunuyor.  Bu benzersiz seri, fotoğraflarınızı arkadaşlarınız ve diğer pek çok kişiyle paylaşmadan önce, onlara yeni HTC Hub ile özel efektler uygulayabilmenizi de sağlıyor.

HTC 7 Mozart

Tek parça zımparalanmış alüminyumdan üretilen HTC 7 Mozart yekpare tasarımını estetiğin yeni seviyesine taşıyor.  Cihazda yüksek duyarlılıkta, gerçek üç boyutlu ses ve video için Dolby Mobile™ ve SRS WOW HD™ mevcut. Microsoft Zune entegrasyonu ile, HTC 7 Mozart’ı bilgisayarınızla senkronize edebilir ve gittiğiniz her yere müzik ve video arşivinizi götürebilirsiniz. İnce, tek parça ve akıllı HTC 7 Mozart duyulduğu kadar da güzel görünüyor.

HTC 7 Trophy

Oyunseverler, telefonun yüksek performanslı 1 GHz Snapdragon işlemcisi tarafından desteklenen ve canlı WGVA 3.8” dokunmatik ekranı ile kontrol edilebilen hızlı aksiyon oyunlarının hızına ve duyarlılığına bayılacaklar.  SRS WOW HD™ aracılığıyla yüksek duyarlılıkta, gerçek üç boyutlu ses, kullanıcı gerek oyun oynarken, gerek video izlerken, gerekse en sevdiği müziği dinlerken zengin ses deneyimini getiriyor.

HTC 7 Pro

HTC 7 Pro, işletme verimliliğindeki son noktadan ilham aldı. Kaygan ahize kaydığında hızlı ve rahat yazmayı sağlayan QWERT klavye ortaya çıkıyor.  Outlook’ta e-mail sınıflandırma, tarama ve yönetme, en son Office belgelerini açma ve düzenleme, HTC’nin stok uygulaması ile piyasaları takip etme gibi verimlilik özellikleri iş gününü  en verimli düzeye çıkarmak isteyen kullanıcılara yeni yollar sunuyor.

HTC HD7

Geniş 4.3” yüksek çözünürlüklü ekran sayesinde  HTC HD7’i olanlar sevdikleri videoları ve filmleri sinema ortamındaymış gibi izleyebilir ve destekli ayak ile arkalarına yaslanıp HTC HD7’yi ellerinde tutmak zorunda kalmadan eğlencenin tadını çıkarabilirler. Mobil oyun deneyiminden ödün vermek istemeyenler için, HTC HD7, Xbox LIVE’ın gücünü gerçeğe dönüştürüyor ve konsolla oynanan oyunları kapı önüne koyan yeni bir oyun oynama şeklini hayata geçiriyor.

Erişilebilirlik

Dört  yeni HTC akıllı telefon, Ekim ayı sonundan itibaren Avrupa, Asya-Pasifik ve Kuzey Amerika’nın büyük çoğunluğunda mobil operatörler ve perakendecilerde mevcut olacak.  Cihazların Türkiye pazarına giriş tarihi henüz kesinleşmedi.

3 yorum

  1. kadir

    uzun zamandır bekliyorum türkiyeye ne zaman gelir acaba almak için sabırsızlanıyorum yoksa iphone alacağım. Bekleye bekleye bir hal oldum

  2. İsmail doru

    Merakla bekliyorum.Özelliklede HTC de windows mobile 7 deneyemini.Fiyat konu ne olacak acaba

  3. Kadir

    Bence cok bekleme iPhone al derim ben cok bekledim bu bekleme ile 1 sene beklersiniz

Yorum yazın