Nokia ile çektiğin fotoğraflar kapına gelsin

ImageMobil iletişimde dünya devi Nokia, mobil uygulamalarına bir yenisini ekleyerek, Nokia Nseries alt markalı ürünler aracılığıyla mobil fotoğraf baskısı ve hediye fotoğraf sipariş etme hizmeti sunuyor. Bu servis, 17 Temmuz’dan itibaren, Türkiye de dahil olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde hayata geçiyor. Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarında kullanılabilen bu yeni hizmetle, çekilen fotoğraflar GSM ya da kablosuz LAN (WLAN) şebekeleri üzerinden doğrudan baskıya gönderilebiliyor.


Bu hizmetle uyumlu Nokia Nseries multimedya bilgisayar kullanıcıları artık tek bir cihazla fotoğraf çekebiliyor, bu fotoğraflara çerçeve ya da metin gibi özellikler ekleyerek, baskı siparişi verebiliyor. Ayrıca istenen fotoğraflar kahve fincanı, yapboz, tişört gibi ürünler üzerine de basılarak istenen kişilere hediye olarak gönderilebiliyor.

Mobil baskı hizmetine, Nokia Nseries multimedya bilgisayarların menülerindeki “Galeri” (Gallery) bölümünden ulaşılabiliyor. Galeri’deki fotoğraflar arasından basılacak olanlar belirleniyor, adres ve istenen diğer bilgiler giriliyor ve “Sipariş ver” (Order now) komutu seçiliyor. Siparişin CeWe Color tarafından işleme konmasının ardından, basılan fotoğraflar belirtilen adrese gönderiliyor.

Bu hizmet için kredi kartıyla ödeme yapılabiliyor. Uygulamanın başlangıcında, her yeni kullanıcı ilk 10 baskıyı ücretsiz olarak alabiliyor.*

Hizmet, 17 Temmuz’da Türkiye’de hayata geçiriliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Nokia yetkilileri şunları ifade ediyor: “Eskiden fotoğraf bastırmak için fotoğrafçılara gitmek gerekirdi. Artık bir Nokia Nseries multimedya bilgisayarı ile fotoğraf baskısı komutu vermek ve basılan fotoğrafların kapınıza kadar gelmesini ya da sevdiklerinize armağan olarak gönderilmesini istemek mümkün!”

Uyumlu Nokia Nseries multimedya bilgisayarı kullanıcıları, bu hizmetten faydalanmak için gereken servis uygulamasını, cihazlarındaki “Yükle!” (Download!) seçeneğinden* ya da www.nseries.com/orderprints adresinden ücretsiz olarak indirebiliyorlar.

* Veri transferi hizmetlerinin bedeli, operatör veya servis sağlayıcılardan öğrenilebilir.

En ucuz dijital fotoğraf makineleri

Yorum yazın