Pozitron, İş Bankası’nın “İşCep”ini hayata geçirdi

Pozitron, İş Bankası’nın “İşCep”ini hayata geçirdi

ImageTürkiye İş Bankası, Türkiye'nin öncü teknoloji firması Pozitron'un mobil bankacılık uygulamasını tercih ediyor. İşCep uygulaması alanında dünyada da öncü bir ürün olarak nitelendiriliyor. Basit bir işlem sonucu cep telefonuna yüklenebilen java tabanlı İşCep, İş Bankası müşterilerinin bankacılık işlemlerini, Wap ve Sms teknolojisinden çok daha ileri bir teknoloji ile operatörden bağımsız olarak diledikleri anda, istedikleri yerden, kolay ve hızlı bir şekilde cep telefonundan yapmasına olanak tanıyor.

Zengin grafik altyapısı, hızlı, kolay mimarisi ve üst düzey güvenlik özellikleriyle İşCep uygulaması dünyada bugüne kadar üretilmiş en başarılı mobil bankacılık çözümlerinden biri olmaya aday. İşCep vasıtasıyla telefondan bakiye sorgulaması, hesaplar arası para transferi, döviz alım-satım işlemleri yapılabiliyor. Ayrıca hisse senedi bilgilerine ulaşmak, kredi kartı borç sorgulama ve kredi kart borcu ödeme işlemleri de İşCep'in sağladığı diğer imkânlar arasında yer alıyor.

Dünyada bugüne kadar yapılmış en kapsamlı mobil bankacılık çözümlerinden bir tanesi olan İşCep uygulaması, yeni jenerasyon Java (MIDP 2.0) uyumlu onlarca telefon modelini destekliyor. Dünyada mobil alanda faaliyet gösteren firmaların (Sun Microsystems, Sony Ericsson, Nokia, LG, Orange, Samsung vs.) ortak girişimiyle kurulan UTI tarafından da dijital imza ile onaylanan İşCep uygulaması Türkiye İş Bankası ve Pozitron işbirliği ile Türkiye'de ilk olma özelliğini taşırken dünya çapında bir başarı hikâyesi olma hedefiyle yola çıkıyor.

Pozitron'un kurucusu ve firma genel müdürü Fatih İşbecer: "2010 yılında küresel mobil finans ve mobil ödemeler piyasasının hacminin 115 milyar dolara ulaşması, yine Aite ve Celent'in araştırmasına göre 2010 yılında sadece Amerika'da 30 milyon olmak üzere, dünyada toplam 100 milyon cep telefonu kullanıcısının mobil bankacılık servislerinden yararlanacağı bekleniyor. Bu beklentileri göz önünde bulundurarak bu sektöre yatırım yapan Pozitron, İşCep ve benzeri projelerle uluslararası alanda öncü olma özelliğini de koruyarak Türkiye'deki mobil pazarı farklı bir boyuta taşımayı başardı." şeklinde konuştu.

Dünyanın öncü mobil teknoloji firması Pozitron

Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen İşCep uygulamasının yanı sıra daha önce küresel anlamda ses getiren uygulamalara imza atan Pozitron, 2000 yılında kuruldu. Firmalara mobil başta olmak üzere alternatif kanallardan çözüm üreten kuruluş, 2005 yılında Türkiye'nin en popüler uygulamalarından Cepten IDDAA'yı geliştirdi. Bu uygulama, dünyada UTI'den dijital imza alan ilk mobil bahis uygulaması olmayı başardı.

2006 yılında geliştirdiği mobil mesajlaşma çözümüyle Sun Microsystems'ın Principal Partner'i olan Pozitron, ayrıca 2007 yılında Endeavor tarafından yılın girişimci firması seçildi.

Ayrıntılı bilgi için ;  http://www.pozitron.com/

Yorum yazın