Samsung’dan 2 yeni müzik telefonu

ImageSamsung, yeni müzik telefonlarını tüketicisiyle buluşturuyor. Telefon kapalıyken bile müzik çalar olarak kullanma şansı sunan i450 ve F210 modelleri tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Kullanım kolaylığının yanısıra modeller aynı zamanda bir mp3 çaları andırıyor. Yenilenmiş ses kalitesi ve hoparlörleri ile klasik müzik telefonlarından farklılaşan modellerdeki yeni teknoloji sayesinde pil ömrü artık daha uzun, böylece modeller enerji tasarrufu sağlıyor.

MP3, AAC, AAC+, e-AAC+, WMA, WMDRM gibi birçok formatı çalan modellerle ilgili olarak Samsung Cep Telefonu Birim Başkanı Geesung Choi “Müzik sevenlerin ne istedikleri anlamaya çalışıyoruz ürünlerimiz bu araştırmaların sonucu ortaya çıkıyor. Modellerimizle hem yüzde yüz müzik çalar hem de yüzde yüz telefon özelliğini aynı anda sunuyoruz. Eminim ki bu yeni serimiz ile müzik severlerin ihtiyaçlarına çözüm bulduk. Önümüzdeki zamanlarda da ürünlerimizdeki bu eşsiz müzik deneyimimizi daha da arttırıyor olacağız” dedi.

Samsung i450 :

Samsung’un HSPDA özellikli yeni multimedya telefonu i450 çift sürgülü ve üstün multimedya özelikleri ile rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Symbian OS v9.2 ve S60 3rd edition işletim sistemlerini kullanan telefonda renkli LCD ekran ve 2 megapiksel kamera da bulunuyor. 35mb dahili hafızaya sahip i450‘de hafıza microSD ile 4gb’ye kadar yükselebiliyor.

i450 tam anlamıyla bir müzik telefonu. MPEG4, WMA/MP3/AAC dosya formatlarını oynatabilen FM radyolu modelde Flash Player da bulunuyor. Müthiş tasarımıyla zengin bir görünüme sahip olan modelde sürgü yukarı kaydırıldığında Symbian özeliği ile ortaya şık bir cep telefonu, aşağıya kaydırdığınızda ise şık hoparlörleri ile hoş bir müzk telefonuna ortaya çıkıyor. Ses kalitesinin oldukça yüksek olduğu telefon HSPDA özelliği sayesinde 3.6mbps hızında internette hızlı bir deneyim sağlıyor.

Samsung F210 :

Adeta portatif bir müzik çaları andıran F210 da 2 megapiksellik bir kameraya sahip. Müziği arka planda tutup cep telefonununu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. F210‘da music library 3D sound effect ve müzik tanıma özeliği bulunuyor. Bluetooth ve USB 2.0 bağlantılarına sahip model, MP3/AAC/AAC+/e-AAC+/WMA müzik formatlarını oynatabiliyor. 1GB dahili hafızaya sahip modelde hafıza, microSD ile 2 GB’a kadar yükseltilebiliyor. F210, özel kulaklığı ile boyuna takılıp müzik dinleme keyfini yaşatmasının yanı sıra, kutusunun içinden çıkacak 1GB hafıza kartı ile tüketiciye sunuluyor olacak.

F210, Kasım ayı içerisinde; i450, 2008’in ilk zamanlarında Türkiye’de satışa sunulacak.

 

En ucuz Samsung cep telefonları

Yorum yazın