Sony Xperia Z2 Türkiye’de

Sony Xperia Z2 Türkiye’de

Sony Xperia Z2Dünyanın en iyi fotoğraf ve video kamerasını 4K video çekim özelliği ile birleştiren suya dayanıklı Sony Xperia Z2, Türkiye lansmanını popun efsane ismi Michael Jackson’a saygı duruşu niteliğindeki “I Love MJ Parti” ile garajistanbul’da gerçekleştirdi.

Michael Jackson’ın ilk kez yayınlanan yeni albümü “Xscape” albümünü ücretsiz olarak indirebilme fırsatı sunan ve 2.199 TL’lik fiyatıyla dikkat çeken Xperia Z2’nin tanıtım partisinde kısa bir konuşma yapan Sony Mobile Türkiye Pazarlama Direktörü Aysun Şabanlı “Her dönemin bir modası vardır. Ancak moda gelip geçse de efsaneler hep bizimle yaşar. Zamana yenilmez. Bu gece de efsanelerin buluştuğu bir gece ve Michael Jackson kuşkusuz bir efsaneydi. Sony de hayatımıza hep ilkleri getiren bir marka olarak efsane olmayı başardı. Michael Jackson ile ilk büyük anlaşmayı yapan da yine Sony’di. O’nu Sony Walkman’den dinlediğimiz zamanları asla unutamayız. Şimdi efsaneler yeniden buluştu ama artık Michael Jackson’ı Walkman’den değil Xperia Z2’den dinleyeceğiz; Sony’nin yeni efsanesinden!” dedi.

Xperia Z2, 4K Video Çekim Özelliği ve Yeni Video Kamera Uygulamaları ile Çığır Açıyor

Akıllı telefonda teknolojinin yeni deneyim noktasını 4K çözünürlükte video çekebilme özelliği olarak belirleyen Xperia Z2, Full HD’nin dört katı olan 4K çözünürlüklü video çekimi ile profesyonel video çekim deneyimini akıllı telefona taşıyor. 4K video çekim deneyimi ile birlikte Xperia Z2’nin yeni akıllı video uygulamaları da her koşulda kısa filminizi yaratmanıza olanak sağlıyor. Kendi filminin yönetmeni olmak isteyenler, Xperia Z2’nin “Movie Creator” özelliği ile videoların üzerinde istediği değişiklikleri yapabiliyor, istediği kareyi çıkarabiliyor, farklı efektler ekleyebiliyor ve ön izleme yapabiliyor.

Xperia Z2 ile Timeshift, AR Effect, Social Live gibi akıllı kamera uygulamaları daha da gelişerek, video için de kullanılabilir hale geliyor. Saniyede 120 kare çekebilen Timeshift Video istediğiniz her yerde, hatta su altında bile karmaşık ayarlara gerek kalmadan çektiğiniz videoların kimi sahnelerini yavaşlatarak dramatik bir etki elde etmenizi sağlıyor. Daha önce fotoğraflarınızı eğlenceli kılan AR Effect, Xperia Z2 ile videolarınıza sadece görsel olarak değil, ses efekti ile birlikte eklenebiliyor. Farklı efektlerle videonuzu daha profesyonel ve yaratıcı kılarken, yeni gelen Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığını ve netliğini ayarlayarak aynı profesyonelliği fotoğraflarınızda da yakalayabiliyorsunuz.

Daha Canlı Renkler için En İyi Görüntü Kalitesi

BRAVIA görüntüleme teknolojisini 5.2 inç boyutundaki Full HD TRILUMINOS® ekran ve yeni Live Colour LED teknolojiyle birleştiren Xperia Z2, gerçeğe en yakın, keskin ve canlı bir görüntüleme deneyimi için en geniş doğal renk paletini sunuyor. TRILUMINOS® ekran ve yeni Live Colour LED teknolojisi, kırmızı, yeşil fosfor, mavi LED ve özel renk filtreleri kullanarak daha parlak bir ışık ve zengin renkler yaratıyor. Xperia Z2 aynı zamanda her görüntüyü analiz eden ve en keskin videoları oluşturmak için eksik pikselleri yeniden oluşturan X-Reality™ özelliğini de barındırıyor. Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığını ve netliğini ayarlayarak aynı profesyonelliği fotoğraflarınızda da yakalamanızı sağlıyor.

OmniBalance Dizaynı ile Xperia Z2 daha ince ve suya dayanıklı

Akıllı telefonlara suya ve toza dayanıklılık özelliği (IP55&IP58) ekleyen Sony Mobile, Xperia Z2’de de bunu sürdürürken dayanıklı alüminyum çerçeveyi OmniBalance dizayn anlayışıyla buluşturarak işlevselliği ve şıklığı 8.2 mm inceliğinde, kullanım kolaylığı sağlayan bir tasarımda harmanlıyor. Xperia Z2 siyah, beyaz ve mor renk seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Gürültü Engelleme Teknolojisi ile Kesintisiz Eğlence Mümkün

Sony’nin gürültü engelleme teknolojisi (Dijital Noise Canceling) ilk defa Xperia Z2 ile bir akıllı telefonda hayat buluyor. Xperia Z2’nin dijital ses yalıtımı, digital önleyici kulaklıkla birlikte arka plan sesini %98’e varan bir oranda ortadan kaldırarak uçakta, motorlu taşıtta ve her türlü gürültülü ortamda eğlenceden ödün vermeden rahatlıkla müzik dinlemenizi, film izlemenizi ve oyun oynamanızı sağlıyor.

Ultra Hız ve Dayanıklılık Uzun Ömürlü Batarya ile Buluşuyor

Qualcomm® Snapdragon™ 801dört çekirdekli 2.3 Ghz işlemciye sahip 4G LTE Xperia Z2, internette gezinirken, video izlerken veya oyun oynarken hızıyla öne çıkıyor. Zengin grafik ve oyunlar için Adreno™ 330 GPU ve kamera, video ve iyi bir ekran deneyimi için dual ISP sunuyor. Xperia Z2, Sony’nin akıllı telefonlarının pil ömrünü 4 katına kadar artıran Batarya STAMINA Modu’nu 3200 mAh’lık bataryası ile tüketicileriyle buluşturuyor.

Xperia Bağlantı Dünyası: Xperia Z2 SmartBand ile her anınızın kaydını tutun

Tek dokunuşla NFC veya Bluetooth® üzerinden telefonunuza bağlanarak egzersizlerden, sosyal hayatınıza, uyku anınızdan, eğlenceye kadar hayatınızı kaydeden SmartBand de Xperia Z2’nin en iyi partner ı oluyor. Akıllı yaşamın yeni adı SmartBand, uyku düzeninizi takip eder ve uyku döngünüze göre yeterli uykuyu aldığınızda sizi uyandırıyor, yürüyüş mesafesi, bisiklet veya arabada geçen zaman, adım sayısı gibi verileri kayıt altında tutuyor, aktivitelerini gözlemlemeleri ve geleceğe yönelik hedefler koymaları son derece kolaylaşıyor.

Yorum yazın