Turkcell ve İBB trafikte yol gösterecek

Turkcell ve İBB trafikte yol gösterecek

ImageTurkcell ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ortak çalışması sayesinde Turkcell aboneleri İBB CEP Trafik uygulamasını cep telefonlarına yükleyerek trafik derdinden kurtuluyor. Büyük yenilik, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener'in katıldığı basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

İstanbul'un en önemli sorunlarından biri olan trafiğe "mobil çözüm" İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Turkcell'in ortak çalışmasıyla geldi.

İki kurumun vardığı anlaşma doğrultusunda Turkcell aboneleri, İBB CEP Trafik uygulamasını cep telefonlarına yükleyerek Trafik Yoğunluk Haritası üzerinden yolların yoğunluklarını öğrenebilecek, trafik kamera görüntülerinden ilgili noktadaki anlık trafik durumuna ulaşabilecek ve en uygun güzergâhı seçerek zamandan kazanabilecekler.

Uygulamanın tanıtımı için 10 Ocak, Perşembe günü 11:00'de düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un en önemli sorunlarından biri olan trafiğe adım adım çözüm bulmaya çalıştıklarını belirterek "büyük şirketlerimizin bu konuda bizimle ortak çalışması çok sevindirici. Turkcell'e çok teşekkür ederim" dedi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener ise uygulamanın önemine dikkat çekerek "Turkcell olarak sadece konuşma konusunda değil, hayatın her alanında müşterilerimize fayda üretmeye devam edeceğiz. Hayatımızı kolaylaştıran ürün ve servisleri birer birer müşterilerimizle buluşturacağız. Sayın Topbaş'a ve ekibine işbirliklerinden dolayı biz de teşekkür ederiz" diye konuştu.

Turkcell abonelerinin bunun için test süresince 1530'a "Trafik" yazıp göndermeleri yeterli olacak. Uygulamayla ilgili iyileştirmeler ve geliştirmeler işbirliği sürecinde devam edecek ve müşteri ihtiyaçlarına göre geliştirmeler yapılacak. Bu sayede Turkcell aboneleri ideal trafik çözümüne sahip olacak.

Mart 2008'e kadar deneme süreci devam eden hizmet için sadece transfer edilen veri ücretlendirilecek. Turkcell müşterileri, Mart ayının ardından bu hizmetten ilk üç ayı ücretsiz olmak üzere aylık 5 YTL karşılığında veri transferine de ekstra ödeme yapmadan yararlanabilecek.

Yorum yazın