Visa Europe’un “Akıllı Poster”i Cebit Bilişim Eurasia’da

Visa Europe’un “Akıllı Poster”i Cebit Bilişim Eurasia’da

ImageVisa Europe – Türkiye, Avrasya'nın en büyük bilişim ve iletişim teknolojileri fuarları arasında yer alan Cebit Bilişim Eurasia'da bu yıl "Akıllı Poster" uygulamalarının tanıtımını yapıyor. Akıllı posterler, cep telefonları ya da avuçiçi bilgisayarlarla çeşitli bilgilere erişimin yanı sıra ödeme yapmaya da olanak tanıyor. NFC (Yakın Alan İletişimi) uyumlu cihazlar aracılığıyla bağlantı kurulabilen Akıllı Poster üzerinden örneğin bir sinema rehberine ulaşılabiliyor, bir şarkı indirilebiliyor ya da bir konser bileti alınabiliyor.

Yakın Alan İletişimi (NFC), telefon, avuçiçi bilgisayar, fotoğraf makinesi, müzik çalar gibi cihazlara entegre edilebiliyor. Visa Europe, Nokia NFC kapağı bulunan Nokia 3220 modeli ile bir temassız ödeme çözümü geliştirmiş durumda. Visa uygulaması, NFC kapağındaki akıllı kart denetleyicisinin içinde bulunuyor. İşlem temassız kart işlemleriyle aynı şekilde gerçekleşiyor.

Visa Europe – Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Nur Öztin Kurak, Visa'nın tüm dünyada yeni ödeme kanallarının yaratılmasına öncülük ettiğini ve Akıllı Poster üzerinden ödeme çözümünün bu alanda ulaşılan son noktayı simgelediğini belirtti. Öztin Kurak, "Sektörlerinde dünya lideri konumundaki kuruluşlarla işbirliği içinde sürdürdüğümüz Akıllı Poster çalışmalarının sonuçlarını bu yıl Cebit Bilişim Eurasia'da fuarın ziyaretçileriyle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Nur Öztin Kurak, 2 Ekim Salı günü "akıllı poster" in uygulamalarıyla ilgili bir sunum yaptı.

Yorum yazın