Vodafone, Türklere Almanya’da “şebeke içi” olacak

Vodafone, Türklere Almanya’da “şebeke içi” olacak

Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenmekte olan CeBIT Fuarı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Vodafone, Almanya’da yaşayan Türkler için özel bir tarife geliştirdiklerini duyurdu. Nisan 2011’den itibaren Almanya’da yaşayan Türkler, Türkiye’deki yakınlarıyla konuşmak için ülke için tarifeyi kullanabilecek.

Vodafone Türkiye Genel Müdürü Serpil Tümuray ve Vodafone Almanya Genel Müdürü Friedrich Joussen’in birlikte düzenledikleri basın toplantısında, Almanya’da geçerli olacak yeni tarifeleri tanıttılar. Ön ödemeli (kontörlü) paketler Nisan ayından itibaren tüketicilere sunulacak.

Yeni uygulama sayesinde, Almanya’ya seyahat eden Türkler de ön ödemeli Vodafone hattı alarak Avrupa’da daha ekonomik bir iletişim olanağına kavuşacaklar. Toplantıdaki konuşmasında Vodafone’un hem ses hem de data iletişiminde hizmet seçeneklerini çeşitlendirdiklerini aktaran Vodafone Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Serpil Timuray, Türkiye’deki Vodafone konuşma paketlerini de Avrupa’daki paketleriyle dengeli hale getirdiklerini söyledi. Almanya ve Türkiye arasındaki iletişim köprüsü hakkındaki detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde Vodafone web sitesinden duyurulacak.

Vodafone’un kısa süre önce duyurduğu Kırmızı Pasaport paketi de Türkiye’deki abonelerin diğer ülkelerde daha uygun fiyata konuşma ve internete bağlanma alternatifi sunuyor.

Yorum yazın