Mobil kullanıcılara GTA: San Andreas müjdesi

Mobil kullanıcılara GTA: San Andreas müjdesi

Rockstar firmasının adıyla özdeşleşmiş olan Grand Theft Auto serisinin son bölümü olan GTA 5 bu sene satışa sunuldu ve rekorlar kırdı. Ardından online sürümü hazırlamış olan firma bu kez mobil kullanıcıları sevindirecek bir çalışmaya imza attı. Daha önceden sunulan GTA III ve GTA: Vice City mobil sürümlerine ek olarak GTA: San Andreas geliyor.

gsmarena_0012

Daha önceki sürümleri popüler olan Grand Theft Auto: San Andreas oyununu iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemli mobil cihaz kullanıcıları satın alabilecek. Fiyat ve kesin satış tarihi belirli olmasa da sene sonu gelmeden önce yayına gireceği söyleniyor. Stüdyodan gelen açıklamaya göre oyunun mobil sürümünde iyileştirilmiş grafikler, yeni nesil dokunmatik kontroller, yeni kayıt noktası desteği ve üçüncü parti kontrolcüler için desteğe yer verilecek.

Mobil donanımların sürekli iyileştiği günümüzde işlemciler (SoC) ile gelen görüntü devreleri (GPU) ilerleme gösteriyor ve birkaç sene önceki masaüstü bilgisayarlar ve PS3 gibi konsollarla boy ölçüşüyor. 2004′de çıkmış olan bu oyunu mobil cihazlarla oynamak sorun değil. Zaman içinde GTA IV oyununun da bu şekilde mobil platforma gelmesi olası. iOS 7 kullananlar iOS kontrolcü desteğini seçebilecekler. Amazon Kindle uyumundan da söz ediliyor.

Yorum yazın