Nexus 7 ve 10 kullanıcılarına yarım güncelleme

Nexus 7 ve 10 kullanıcılarına yarım güncelleme

Kısa süre önce kullanıma sunulan Google Nexus 5 cep telefonuyla karşımıza çıkan Android 4.4 KitKat işletim sisteminin artılarından biri içerdiği yeni kullanıcı arabirimi. Google Now’ı esas alan Google Experience adlı uygulama başlatıcı farklı görünüyor. Her ne kadar Google Nexus 7 ve 10 tablet kullanıcılarına Android 4.4 güncellemesi sunulmaya başlanmış olsa da güncellemeden sonra Google Experience devreye girmiyor.

Nexus-7-KitKat-update-640x506

Google açıklamasına göre LG üretimi son nesil Nexus 5 akıllı telefonun diğer Nexus modellerinden farkı bu uygulama başlatıcı olacak. Yeni uygulama başlatıcıda alt kısımdaki kısayol tuşları şeffaf oluyor ve gerekli olmadığında saklanıp 5 inç ekranı sonuna kadar kullanma imkanı veriyor. Nexus 7 ve 10 tabletlerse zaten geniş ekrana sahip oldukları için alttaki menüyü gizlemiyorlar, sabit olarak tutuyorlar.

Aynı zamanda Google Experience ile gelen yenilikten faydalanabilmek için donanımda optimizasyon yapılması gerekiyor. Nexus 5 ile gelen dört çekirdekli 2.3 GHz Snapdragon 800 işlemci piyasadaki en güçlü model. Bu durumdan dolayı moraliniz bozulmasın çünkü piyasada farklı uygulama başlatıcılar var ve örneğin Nova Launcher kısa süre içinde şeffaf alt menü desteği ekledi. Nexus cihaz sahibi olmasanız da faydalanabilirsiniz.

Yorum yazın