Nokia Lumia 525 ilan edildi

Nokia Lumia 525 ilan edildi

İlk olarak Nokia’nın resmi Facebook sitesinde kullanıcıların beğenisine sunulmuş olan yeni Lumia 525 modeli resmi olarak ilan edildi. 14 Aralık tarihinde satışa sunulacak olan telefonun fiyatının 199 dolar gibi cazip bir değer olması hedefleniyor. Orta segmenti hedef alan cihazla ilgili bilgiler Ekim ayından beri kademeli olarak bizlere ulaşıyordu. 

Nokia-Lumia-525

Bu modeli konu alan bazı yarışmalar düzenlenmişti. Nokia, her zaman olduğu gibi bu modelde de çok sayıda renk seçeneğine yer veriyor. 4 inç genişliğinde WVGA (480 x 800 piksel) ekrana, çift çekirdekli 1 GHz Qualcomm Snapdragon S4 işlemciye ve 1 GB RAM belleğe sahip olan telefonun akıcı bir kullanıcı deneyimi sunması bekleniyor. Aynı zamanda 5 MP çekimler yapabilen ana kamera dikkat çekiyor.

8 GB depolama alanı olan Nokia Lumia 525′in microSD kart yuvası içeriyor olması olumlu bir detay. Bu özellikler bir yana 1430 mAh kapasiteli batarya ortalama değerlerin altında kalıyor. Parlak plastik gövdeye sahip olan telefonun dikkat çekeceği ortada ama parmak iziyle ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Elbette işletim sistemi olarak Windows Phone 8 kullanıcıların karşısına çıkıyor olacak. 119.9 x 64 x 9.9 mm boyutlu cihazın ağırlığıysa 124 gram.

Yorum yazın