Nokia, yeni Asha’sı 210’u tanıttı

Nokia, yeni Asha’sı 210’u tanıttı

Nokia, kullanıcılarına daha fazla sosyal deneyimi daha ekonomik bir fiyata sunan, Asha ailesinin en son cihazını tanıttı. Tek ya da Kolay Değiştirilebilir Çift-SIM çeşitleriyle Nokia Asha 210, Wi-Fi özelliğini destekliyor ve ayrıca  özel bir Facebook tuşu da bulunuyor.   

nokia_asha_210Anlık mesajlaşmaya hızlı erişim için Nokia Asha 210’un bir QWERTY klavyesi ile özel atanmış bir Facebook tuşu bulunuyor. Facebook ve Twitter’la birleşen, Gmail gibi eposta hesaplarını destekleyen Nokia Asla 210’un 2MP kamerasına, tuş takımı kilitliyken bile özel bir sabit tuşla erişilebiliyor. Akıllı kamera ayrıca bir dizi fotoğraf çekme, düzenleme ve paylaşma seçeneği de sunuyor.

Kullanıcılar, Nokia Asha 210’un içinde bulunan Nokia’nın Slam özelliğini kullanarak fotoğrafları ve başka içerikleri de paylaşabiliyorlar. Bu özellik sayesinde fotoğraf ve video gibi içerikler, bir başka Bluetooh-destekli telefona iki cihazı eşleştirmeye gerek kalmadan aktarılabiliyor.

Yeni ürün ayrıca Nokia’nın bulut teknolojisini kullanarak veri tüketimini yüzde 90’a dek azaltan Nokia Xpress Browser’ın avantajlarından da faydalanıyor. Nokia Asha 201, kullanıcıların yakınlarındaki restoran, AVM ve ATM makineleri gibi ilgi çekici noktaları keşfetmelerini sağlayan web uygulaması Nokia Nearby özelliği de taşıyor.

Tek-SIM’de 46 gün, Çift-SIM’de 24 güne varan pil ömrü sunan Asha 210’un tek sim versiyonu  2013 yılının 3. çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak.

Tagged with:

Yorum yazın