Nokia yeni ürünlerini tanıttı

Nokia yeni ürünlerini tanıttı

lumiaNokia, Windows Phone işletim sistemli ilk modelleri Nokia Lumia 800 ve Nokia Lumia 710 ile yeni bir döneme ışık yaktı. Firma, akıllı telefon ürün grubunu pek çok yenilikle birlikte Nokia World’de sergiledi.

Nokia kullanıcılar, paydaşlar ve geliştiriciler için her yıl düzenlediği etkinliği Nokia World’de, inovatif telefonlar, servisler ve aksesuarlardan oluşan portföyünü ilk kez beğeniye sundu. Nokia’nın Windows Phone işletim sistemli ilk modelleri olan akıllı telefonları da aynı etkinlikte tanıtıldı. Başarılı sosyal ağ çözümü ile dikkat çeken Nokia Lumia 800, dikkat çekici tasarım, sosyal ağ ve web deneyimi, kaliteli görüntü çekimi gibi özelliklerinin yanında yepyeni özellikleriyle akıllı telefonlara yeni bir boyut getiriyor. Renkli ve ekonomik Nokia Lumia 710 ise, Lumia deneyimini dünyanın dört bir yanında daha fazla sayıda kişiye sunan pratik bir akıllı telefon.

Nokia Lumia 800

Başarılı sosyal ağ deneyimi ile Nokia Lumia 800, dikkat çekici tasarımı, canlı renkleri (mavi, pembe ve siyah), mükemmel sosyal ağ ve web deneyimi, tek dokunuşla sosyal ağlara erişim imkanı, kişileri kolay gruplama özelliği, konu başlığına göre mesajlaşma ve Internet Explorer 9 gibi özellikler sunuyor. Nokia Lumia 800’ün 3,7 inç AMOLED ClearBlack ekranı küçük gövdesiyle kusursuz bir şekilde bütünleşiyor. Telefonda hızlandırılmış donanımla birlikte 1.4 GHz işlemci ve bir grafik işlemci de bulunuyor. Nokia Lumia 800, Carl Zeiss marka objektifi, HD video oynatma özelliği, 16 GB dahili kullanıcı belleği ve fotoğraflar ile müzikler için 25GB ücretsiz SkyDrive depo alanıyla anında paylaşıma olanak tanıyan kamera deneyimi sağlıyor. Nokia Lumia’nın tahmin edilen perakende satış fiyatı vergiler hariç 420 EUR.

Nokia Lumia 710

Nokia’nın amaca odaklı pratik telefonu Nokia Lumia 710, değiştirilebilir arka kapağı ve binlerce uygulamayla kişisel hale getirilebiliyor ve Lumia deneyimini dünyanın dört bir yanında daha fazla sayıda kişiye ulaştırıyor. Nokia Lumia 710, IE9 ile birlikte sosyal ağlarda anında paylaşım ve görüntü aktarımı için tasarlandı. Siyah, beyaz, mavi, fuşya ve sarı kapak seçenekleriyle siyah ve beyaz renklerde üretildi. Nokia Lumia 800 gibi hızlandırılmış donanımıyla birlikte 1.4 GHz işlemcisi ve grafik işlemcisi olan Nokia Lumia 710 yüksek performansı uygun fiyata sunuyor. Nokia Lumia 710’un tahmin edilen perakende satış fiyatı vergiler hariç 270 EUR.

Asha: Daha akıllı bir mobil telefon ailesi

Nokia aynı zamanda etkinlikte şık tasarımla zengin sosyal deneyim ve lokasyon bazlı teknolojileri bir araya getiren dört yeni cep telefonunu daha tanıttı. Nokia Asha 300, Nokia Asha 303, Nokia Asha 200 ve Nokia Asha 201 akıllı telefonlar ile diğer mobil telefonlar arasındaki sınırı bulanıklaştırıyor. İnternete hızlı ve kolay erişim, bütünleşik sosyal ağ deneyimi, mesajlaşma ve Nokia Mağazadan indirilebilen dünya standardında uygulamalarla birlikte QWERTY klavye ve dokunmatik ekran deneyimini aynı anda sunuyor.

4 yorum

 1. kullanıcı

  samsung ve blackberynin baskısına dayanamadınmı güzelim :)))))

 2. muhammed kezer

  nokia hepsini cebinden cıkarır yeğenim 🙂 samsung blacberry kim?

 3. Fatih Turgut

  Nokia firması insanların belilrli özelliklerdeki teknolojiye doyduklarında yeni bir cihaz çıkarmazı firmanın satış politikasının kötü olduğuna işarettir.

 4. nil2002

  çok güzel bir telefon

Yorum yazın