Nokia’dan “X” hamlesi

Nokia’dan “X” hamlesi

Nokia, Mobile World Congress’te (MWC), çıkardığı beş yeni uygun fiyatlı telefonunu tanıttı. Aralarında Nokia X’in de olduğu bu akıllı telefon ailesi Android uygulamaları ve Microsoft servisleriyle uyumlu çalışıyor, Nokia deneyimlerinin imzasını taşıyor.

nokia_xl_front_green_homescreen-300x300
Nokia X ailesi, Lumia ailesinden esinlenilen canlı, kutucuk-bazlı kullanıcı arayüzüne ve tasarımına sahip. Tüm cihazlar, kullanıcıların uygulamalar arasında rahat geçiş yapabilmesini sağlayan bir ekran olan Fastlane ile geliyor. Kullanıcılar, Nokia Mağaza’dan, bir düzineden fazla üçüncü taraf uygulama mağazasından ve sideloading yaparak özel olarak tasarlanmış, kalite testleri yapılmış uygulamalara ulaşabiliyor.

Kullanıcılar kutudan çıkan gerçek çevrimdışı haritaların bulunduğu HERE Maps ve onunla entegre sokak sokak navigasyon ile müzik dinleyip çalma listelerini indirmeye imkan tanıyan Nokia MixRadio’nun sahibi oluyor. Tüm cihazlar, bir dizi üçüncü taraf uygulama ve oyun önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Serinin ilk cihazı Nokia X, 4 inç IPS kapasitif ekran ve 3 MP kamera ile geliyor. Nokia X+ daha yüksek bellek ve depolama kapasitesi sayesinde oyun, müzik, fotoğraf ve videoya düşkün multimedya meraklıları için en iyi hale getirilmiş. Ailenin üçüncü üyesi Nokia XL 5 inçlik ekranı ve 2 MP kamerası ve 5 MP flaşlı, oto-fokus özellikli arka yüz kamerası ile dikkat çekiyor. Tüm Nokia X ailesi Qualcomm Snapdragon çift çekirdek işlemci barındırıyor ve kullanıcıların daha iyi tarifeler için SIM kartlar arasında geçiş yapmasına olanak tanımak amacıyla Çift SIM destekliyor.

Yorum yazın