NVIDIA Tegra Note 7 de Android 4.3 dönemi

NVIDIA Tegra Note 7 de Android 4.3 dönemi

NVIDIA’nın Tegra serisi mobil işlemcileri daha fazla sayıda kullanıcıyla buluşturmak için başlattığı Tegra Note 7 adlı tablet projesinde ilerlemeler sürüyor. Son olarak tablete özel Android 4.3 güncelleme paketi dağıtıma sunuldu. Yeni güncelleme paketiyle işletim sistemi sürümü dışında bazı özellikler değişiyor ve yenilikler ekleniyor. Tabletin kullanımıyla ilgili genel iyileştirmeler de var.

Tegra-Note-front
NVIDIA Tegra Note 7 ile gelen dokunmatik kalem artık solakların da kullanımına uygun hale geldi. Aynı zamanda hassasiyeti arttırıldı. Ayarlar menüsüne eklenmiş olan DirectStylus seçeneği sayesinde özelleştirme yapılabiliyor. Kalemi çıkarınca ve yerine yerleştirince ekrana gelen uyarılar ve özellikler güncellendi. Android 4.3 Jelly Bean sürümüyle Tegra Note 7 kamerası sürekli aktif HDR (AOHDR) desteğine kavuştu.

Böylece farklı ışık durumlarında bile sürekli yüksek kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. Ek olarak video çekim sırasında titreşim engelleme iyileştirildi ve performansı daha iyi hale geldi. Son olarak dahili bellekte yer alan dosyalar ve uygulamalar microSD kartlara aktarılabilir oldu. EVGA, Gigabyte, ZOTAC ya da diğer bir firmadan NVIDIA Tegra Note 7 tablet almış olanlar ilgili güncellemeyi kısa süre içinde indirebilir olacak.

Yorum yazın