9DollarsHome ile 9 dolara ev sahibi olma şansı

9DollarsHome ile 9 dolara ev sahibi olma şansı

Ev kazandıran simülasyon oyunu 9DollarsHome’da konut üretim faktörlerini en verimli, ekonomik ve “mutlu” bir şekilde bir araya getirerek ev yapan yarışmacı, İstanbul Beylikdüzü Fi Tower Konutlarında şık bir dairenin sahibi olacak.

9DollarsHomeStratejik bir kaynak toplama oyunu olan 9DollarsHome’a www.9dollarshome.com adresine girerek üye olan oyuncular, konut üretiminin temel girdileri olan oyunun 5 ana kaynağını toplayacak. Bu 5 ana kaynak Su, Demir, Odun, Cam ve Taş. Her biri farklı üretim metodlarıyla imal edilecek 5 kaynağın değişik türdeki binaların yapımında farklı kullanım amaçları var. Her yarışmacıya önce binalarını inşa edeceği boş arazi verilecek. Yarışmacılar önce topladıkları kaynaklarla konut yapımı için gerekli olan şantiye binalarını kuracak, ardından da konut yapımına geçecekler. Belirli kaynak kullanım kotasını dolduran binalara seviye atlama şartı getirilirken tamamlanan her şantiye binası evin yapılması için 5 seviye atlatacak. Toplam 2 ay sürecek olan oyuna üye olmak isteyenler, 22 Mart 2013 tarihine dek kayıt olabilecekler.

Mutlu işçilerle daha hızlı üretim
9DollarsHome’da inşaatta ihtiyaç duyulan işgücünü de yarışmacılar üretecek. Temel İşçiler dışında üç sınıf işçinin yer aldığı simülasyonda yarışmacılar önce Temel İşçileri üretip daha sonra bunlardan ihtiyaç duydukları kadarını konut üretimindeki rollerine göre Akademisyen, Çiftçi veya İnşaatçı’ya dönüştürecekler. Çiftlik ve Ahır’larda üretilen yiyecekler bu üç işçi sınıfının mutluluk puanına da etki edecek ve daha mutlu işçilere sahip olan yarışmacılar daha hızlı ve verimli bir konut yapımı gerçekleştirerek rakiplerinin önüne geçecekler. Yani bu simülasyonda etkili bir strateji kadar mutluluk da büyük önem taşıyor.

Sosyal sorumluluk örneği: sokak hayvanlarına da ev

9DollarsHome ayrıca, örnek bir sosyal sorumluluk çalışmasıyla sokağın sevimli sakinlerine de yardım eli uzatıyor. Hazırlanan uygulama ile korunmaya muhtaç veya kötü muamele gören sokak hayvanları tek tuş ile paylaşılarak sisteme bildiriliyor ve 9DollarsHome ekibi her ay düzenli olarak belli sayıda hayvan evini hediye ediyor.

Dünyanın ev kazandıran ilk simülasyonuna katılarak ev sahibi olmak için www.9dollarshome.com adresine girin, üye kaydınızı yaparak yarışmaya hemen başlayın. Ayrıntılı bilgi www.9dollarshome.com‘da.

Ödüller: 1.ye İstanbul Beylikdüzü Fi-Tower Konutlarında 1 Daire
2. ve 3.ye iPhone 5
4, 5, 6, 7, 8 ve 9.’ya iPad mini
Oyun kayıt sürecinde 1, 10, 100, 1000, 10.000 ve 100.000. üyeye sürpriz  hediyeler

Yorum yazın