Angry Birds Space

Angry Birds Space

angry-birds-spaceKızgın kuşlar bu kez uzayda domuz avlıyor.

700 milyonu aşan indirme sayısıyla Angry Birds, mobil ortamlarda çoktan efsane oldu bile. Ancak geliştirici firma Rovio’nun Angry Birds’ü çoktan bitiren kullanıcıları tekrar tatmin etmesi ve daha fazla para kazanması gerekiyordu, sonuç olarak da ortaya Angry Birds Space çıktı. Sonuç olarak, kızgın kuşlar ve domuzlar artık uzayda!

Angry Birds Space’te oyun mekaniklerini değiştiren önemli bir etken söz konusu: yer çekimi. Angry Birds en başarılı fizik oyunlarından biri olarak biliniyordu ve Angry Birds Space’te bu durum bir adım öteye taşınıyor. Artık, gezegenlerin yer çekimlerini de hesaba katarak kuşlarınızı uzaklara ve imkânsız açılarak ulaştırmak için daha yaratıcı şekilde düşünmek zorundasınız.

Oyundaki temel amaç ve yöntemler hâlâ aynı: Çeşitli engellerle kendilerini güvenceye almış yeşil domuzları, kuşlarınızı fırlatarak yok etmeye çalışıyorsunuz. Farklı kuş türlerinin farklı özelliklere sahip olduğu da malum. Tabii uzaya özel bazı kuşlar da eklenmiş.

Yer çekimi dışındaki yeniliklerden biri de bazı seviyelerde bulunan ve sizi bonus seviyelere ulaştıran gizli uzay yumurtası. Bazı sevilerde de güçlü “boss” karakterler yer alıyor. Etrafta uçuşan gök taşları da işinizi biraz zorlaştırıyor.

Kötü özelliklerden biriyse, oyunu satın aldığınızda sadece 30 seviyeye kavuşuyor olmanız da bu rakam eski Angry Birds’ten daha az. Sonraki 30 seviyeyi oynayabilmek için 1 $ daha ödemeniz gerekiyor. Bağımlılık yapıcı bu oyunun reklam destekli Android sürümünün bedava olduğunu da hatırlatalım.

 

Yorum yazın