Eğlencenin hiç bitmediği Jadde, Mynet’te

Eğlencenin hiç bitmediği Jadde, Mynet’te

Mynet, MMOG ( çok kullanıcılı online oyun) alanında bir adım daha attı ve GameTürk’ün Türkiye’ye getirdiği, dünya genelinde 13 ülkede 15 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan “5 Street”  3D Sosyal Arkadaşlık Platformunu “Mynet Jadde” adı altında 11 Mart 2011 tarihinde tam sürüm olarak yayına geçirdi.

Tamamı Türkçe ve ücretsiz olan Jadde, dans ve müzik üzerine kurulu bir oyun olmasının yanısıra, oyuncularına yepyeni ve farklı bir sosyal alan sunması, yeni arkadaşlıklara kapı açması ve sınırsız eğlencesi ile farklı olmak isteyenlerin tercihi oluyor!

“Eğlencenin Hiç Bitmediği Sokak” Jadde‘de, oyuncular Kadın ve Erkek cinsiyetinden birini seçerek karakterini oluşturuyor ve oyuna başlıyor.Jadde oyuncuları, Jadde‘nin çeşitli mekanlarında sevdikleri müziklerle “Eşli Dans, B-Boy” gibi  9 farklı dans modunda dans ederken, düzenlenen yarışmalar ile isimlerini herkese duyurabilir,  Jadde AVM’nin çok geniş kıyafet, aksesuar ve evcil hayvan kolleksiyonu ile tarzlarını  yaratarak yeni bir moda akımı başlatabilirler. Jadde’de eğlence tabiki bununla da bitmiyor. Oyuncular  kaykay, paten, motorsiklet ve spor araba gibi ulaşım araçları ile özgürce sokaklarda dolaşabilir , Jadde ‘de aşıklar muhteşem bir düğün ile evlenerek aşklarını ebedi kılabilir, en iyi arkadaşlar bir araya gelerek ekip oluşturabilir, ekip evlerini istedikleri gibi dizayn edebilir ve  kendi aralarında eğlenebilirler!

Jadde sokaklarında güne dans ederek başlayan ve çeşitli hediyeler kazanan oyuncular,dans ederken aynı anda diğer oyuncular ile de sohbet edebiliyorlar. Dans etmekten sıkılanlar için gidilebilecek bir çok mekan mevcut. Bir kafede oturup arkadaşlarınızla sohbet etmek yada sevgilinizle  unicorn “tek boynuzlu at”ile sahil gezintisine çıkmak yapabileceklerinizden bazıları.

Jadde ; sohbet etmek, yeni arkadaşlıklar kurmak  isteyen, dans ve müzik tutkusu olan , modayı takip eden oyunculara tek bir kural sunuyor; “Deli gibi eğlenmek”

Mevsim değişimlerini, özel günleri, bayramları ve trendleri sürekli takip eden, sürekli güncellenerek hiç hız kaybetmeyen Jadde tamamen Türkçe ve ücretsiz.

http://jadde.mynet.com/

4 yorum

 1. pınar

  güzel

 2. Fırat

  Bu oyun on numara oyun ilk başta çok zevkli geliyor ama birzamandan sonra insan bıkıyor 🙂

 3. Ege

  2.5 gb kim ugrasır onla peehh

 4. Ümit

  8 aylık kullanıcısı olarak değerlendiriyorum.
  Oyunki etkileşimler, görsel efektler, yaşam biçim gerçek hayatın aynısı. Tek Başınıza farklı dans modlarında yüzlerce şarkıda dans edebilirsiniz. Arkadaş listenizi oluşturabilir. Kendi Ekibinizi kurabilirsiniz. Sevgili olabilir, nişan-düğün yapabilir hatta otele gidip gerdeğe bile girebilirsiniz 🙂 .
  Bunlar oyunun fonksiyonları gel gelelim işin rekabet kısmına.Bu sosyal ortamı kullanabilmeniz için yani nişan düğün sevgilinize sarılmak, öpmek, diğer oyuncuları dövmek, avm de kıyafet almak. Tamamı türkçe ama tamamen ücretsiz degil. Bırakın itemleri, etkileşimleri öpmek sarılmak dövmek bile parayla. Puansız oyuncuya oyuncu demiyolar. Oyun zaten tamamen egoistliğe dayalı bişey arabam olsun motorum olsun yanımda pet olsun evli olayım…vs derseniz iyi para harcayarak egonuzu tatmin edebilirsiniz. Üst baş almaya kalksanız 1 haftalık emeginizi saatlerce dans etmelerinizi coin, skor kasmalarınızı 1 haftalık bişeye benzemeyen kıyafetlere harcarsınız.
  Oyundaki rekabet ortamına dahil olabilmek için mutlak şartla puan yüklenmeli en basit kıyafet gerçek hayattakilerle aynı fiyatta(puanların TL karşılığı olarak). Basit bir motosiklet 3000 puan yani 75 tl düzgün üst baş almaya kalkarsanız üst-alt-ayakkabı-saç 1500 puan (puanlıların en basiti) düzgün bişey almaya kalsanız sadece üst 2000 puan. Basit bir kanat 9999 puan 200tl ye gibi rakam eder, Araba 40.000 puan = 1000 TL, ünvan kazanmak için bile para harcamanız gerekiyor 1TL=45 puan artık gerisini siz hesap edin. Bunlar dışında oyun yetkililerininde adil olmadıgı farklı bir konu tabiki 8 aydır oyunda tek ceza almadan tek sorun yaşamadan kalmama hayretler içerisinde kalan var :)…
  Etkinliklerede girmeden edemiyicem dans modları var bboy-heyecan-aşk dansı gibi bunları kafanızda farklı dans türleri olarak yapılandırıp düşünün BBoy etkinliği oluyor yönetici kontrolünü sağlayamıyor rakip oyuncu farklı bir dans açıp sizi eleyebiliyor binlerce ticket attık bu tür haksızlıklar konusunda üzgünüz herhangi bir yaptırım söz konusu degil diye adamlarını kayırdılar bunu yapanda oyunu Türkiye’ye getiren proje lideri. Bu yüzden oyun pek tercih edilmedi mynet jadde sunucuları 50-60 oyuncuya sahip gireni kaçırttırıyolar yani. Yatırımlarını çöpe attıklarının farkında değiller. Oyunculara yetki verip kişisel sorunları olanlar diğerlerini eziyor. Normalde bunu bi kaç çalışanın rotasyonlu bir şekilde kontrol etmesi gerekiyordu. İşi bedavaya getirmek için para harcayarak egosunu tatmin edemeyenleri para harcayanları kontrol etmleri için süper egolulara yetki veriliyor. İşletme mantığı sıfır.Kısacası bu oyun aç gözlülükle kurulmuş. Buradaki birçok Puanlı şey
  yabancı serverlarında ücretsiz. Puanla alınanlarda çok yüksek meblağlarda değil yabancı
  serverlarda. Bunlar tamamen sömürü mantığıyla fiyatları belirlemiş. Abarttığımı düşünenler
  olabilir. Oyunda hesap açıp karekter oluşturmak ücretsiz buyurup deneyebilirler.

Yorum yazın