EyePet’le sanal hayvan besleyin

EyePet’le sanal hayvan besleyin

Henüz bir yumurtayken evlat edinebileceğiniz kaç varlık tanıyorsunuz? Ayrıca, bu yumurtanın en iyi arkadaşınız olabileceğini de biliyor musunuz? Sony tarafından geliştirilen EyePet, tam da böyle bir varlık. EyePet, bizim bildiğimiz, tanıdığımız yaşayan hayvanlar arasından bir tür değil. Daha çok kedi ve maymun karışımı olarak tarif edilebilecek EyePet, sahiplenilmek, ailenin eğlencesi ve dostu olmak için can atıyor. PlayStation 3 oyun konsolu için geliştirilen oyunu satın aldığınızda hayvanınızla oynamak için ihtiyaç duyacağınız tüm gereçler paketin içinde geliyor.

EyePet, yumurtadan itibaren ilgi ve bakım istiyor
Bu sanal evcil hayvan, doğduktan sonra sahibi ona bir isim koyuyor ve sonrasında hayvanın tüm sorumluluğunu üstleniyor. EyePet, büyümesi sırasında üç eşsiz evrim sürecinden geçerek zamanla daha çevik, daha etkileyici ve daha akıllı hale geliyor. EyePet acıktığında sahiplerinin onu beslemesi, canı sıkıldığında onunla oynaması ve kendini yalnız hissettiğinde onu sevmesi gerekiyor. Küçücük bir yumurtayken zamanla büyüyüp, en sıkı dost haline gelen EyePet’in her anına tanık olmak, sahiplerine özel duygular hissettiriyor.

Oyuncular, EyePet ile yaratıcılıklarını konuşturuyor
EyePet, etkileyici bir interaktif aile eğlencesi olmanın yanı sıra oyunculara, yaratıcılıklarını geliştirme imkanı tanımasıyla da son derece ayrıcalıklı. Oyuncular, EyePet ile sohbet edebiliyor, kürkünü diledikleri gibi şekillendirebiliyor veya ona havalı kıyafetler giydirebiliyor. Aslında EyePet, her şeyi, oyuncuların hayal gücüne bırakıyor. Bu şirin hayvan, PlayStation Eye Camera ve Magic Card sayesinde evin içinde koşturup duruyor, sahiplerinin her anını ayrı bir keyfe dönüştürüyor.

Oyuncular, oyunun içinde, hazır olarak sunulan oyuncaklara ek olarak, kendi çizmiş oldukları nesneleri Eye Cam üzerinden taratıp, evcil hayvanları için yeni oyuncaklar da yaratabiliyor. Hatta onun için yeni fantastik oyuncaklar bile çizebiliyor. Eye Cam’in hareket algılama özelliği sayesinde oyuncular tüm bunları el kol hareketleriyle gerçekleştirebiliyor, hiçbir şeye dokunmadan ekrandaki nesnelerle ve sevimli evcil hayvanlarıyla temasa geçebiliyor.

EyePet, sahibini tanıyor
EyePet, yine Eye Cam sayesinde evin içindeki herkesi tanıyor. Ancak kim onunla daha fazla vakit geçirip, ilgileniyorsa ona daha fazla tepki veriyor. Çeşitli oyunlar yaparak, hatta hoşlandıklarının yüzünü yalayarak sevgisini gösteriyor. EyePet, tüm bu özellikleri ile çocukların en iyi arkadaşı, can dostu olabiliyor. Ayrıca oyuncular, arkadaşlarıyla paylaşmak için sanal hayvanlarının en unutulmaz anlarını fotoğraflayabiliyor veya videoya da çekebiliyor.

Aileler, EyePet sayesinde “canlı”sını almadan önce “sanal”ını deneyebilir
EyePet, özellikle evcil hayvan beslemek isteyip de bakımının zor olduğunu, belki de çocuklarının bu sorumluluğun altından kalkamayacağını düşünen aileler için bir kurtarıcı görevi de görüyor. Hatta aileler, önce sanal olarak çocuklarının evcil hayvan yetiştirmedeki başarısını ölçümleyip, buna göre aileye yeni bir canlı arkadaş katıp, katamayacaklarını gözlemleyebiliyor.

Bilgi için: www.eyepet.com

10 yorum

 1. Atakan

  O kadar dil var bi Türkçe yok .

 2. bohala

  cok güzel bisey

 3. fukan547

  bu siteyi sevdim

 4. ber

  hayvanlar guzeldır kopek ama daha ıyı bence

 5. gamze

  çok garip ve güzelmiş

 6. zeynep

  ben 11 yaşındaym adm zeynep babam bana alıcakkk darısı başınızaaaa

 7. öykü

  çok eğlenceli ve güzel bir oyun tavsiye ederim

 8. Bahadır

  ARKADAŞLAR OYUN GÜZEL FAKAT BENDE PS3 YOK PS2 WAR AYRICA DONANIMDA MEVCUD DEİL İÇİME SIKINTI OLDU 😀

 9. merve su

  güzel ve ilginç babamla almaya gidecez pazar günü zeynebin dediği gibi darısı başınıza 😀

 10. erman

  ya bende bababamla 30 mağazaya baktık hala bulamadık 🙁 yai kolay değil bulursanız yerinini söyleyin 🙂

Yorum yazın