FIFA 14, GTA 5’i tahtından indirdi

FIFA 14, GTA 5’i tahtından indirdi

Kısa süre önce satışa giren ve meraklılarının senelerdir beklediği Grand Theft Auto 5 oyunu üç gün içinde 1 milyar dolarlık satışa imza atmıştı. Bu sayede oyun satış listelerinde bir numaraya yerleşen oyunun şimdilik sadece PS3 ve Xbox 360 sürümleri bulunmakta. Hemen ardından satışa sunulan FIFA 14 ise geçen seneki FIFA 13′e kıyasla çok büyük farklar içermiyor ve sadece bir sene aradan sonra sunulmuş olsa da satış listelerine bir numaradan girdi ve GTA 5 kısa süre içinde alta düştü.

FIFA-14

İşin ilginci toplamda çok yüksek rakamlara imza atan GTA 5 aksine FIFA 14 oyunu futbol düşkünü olan A’dan Z’ye çok sayıda oyuncuya hitap ediyor ve PC dahil çok sayıda sürümü bulunuyor. Diğer yandan bu hızlı çıkıştan sonra FIFA 14 satışları düşmeye başladı. Geçen seneki FIFA 13 ise daha fazla ilgi görmüş ve ilk haftasında yüzde 24 daha fazla satmıştı. GTA 5′in satışları bir sonraki hafta yüzde 83 gerileme gösterdi.

FIFA 14 sonrasında PES 2014 satışları listelerde dördüncülüğe geriledi. PS3 ile sınırlı kalan The Last of Us ise başarısını sürdürüyor ve beşinci olarak listeleri işgal ediyor. Bir diğer yeni oyun Splinter Cell: Blacklist ise yedinci durumda. Bunlardan biraz daha önce sunulmuş olan ve beğenilen Saints Row 4 ise sekizinciliğe geriledi. İlk onda yer alan diğer oyunlarsa Diablo 3 ve Rayman Legends.

Yorum yazın