Lewis Hamilton’ın “gizli yaşamı”

Lewis Hamilton’ın “gizli yaşamı”

Lewis Hamilton ve Reebok, çığır açan yeni alternatif gerçeklik oyununu tanıttılar.

Dünyada ilk defa dünyaca ünlü yıldız Lewis Hamilton, bir bilgisayar oyunu olan Secret Life’ta ana karakter olarak yer aldı. Reebok tarafından geliştirilen bu macera oyunu, dünyanın dört bir yanındaki Hamilton hayranlarını, onun bilinmedik yönlerini keşfetmeye çağırıyor.  Oyunu oynayanlar, Lewis’in antrenman yapmasına ve heykelleri, el yazmaları ile paha biçilmez sanat eserlerini hırsızlardan kurtarmasına yardımcı olacak.

Reebok’ın Lara Croft’un yaratıcıları ile güçlerini birleştirerek bu yeni alternatif dünyayı Lewis ve hayranları için yarattığı, beş temel amaç üzerine kurulu Secret Life oyunu, Ekim 2010’a kadar oynanabilecek. Oyunda isteyen herkes www.secretlewis.com adresinden bu oyunun bir parçası olup ipucu arayacaklar. Oyuncular birlikte çalışarak bu bilmeceyi çözmeye çalışacak ve websitesi üzerinden, cep telefonlarından ve dünya çapında gerçekleştirilecek organizasyonlarla yarışmayı tamamlayacaklar.

Oyunun gelişim aşamasındaki rolünü anlatan Lewis Hamilton: ‘Reebok ile birlikte Lewis Hamilton: Secret Life oyununu yaratmak inanılmaz bir şey. Oyun oynamayı çok severim ve arada arkadaşlarımla online üzerinden, bir arada olmasak bile oyun oynarız. Ancak bu bütünüyle daha üstün, gerçek bir macera! Proje aşamasında yaratıcı ekiple beraber çalıştım. Detayların ne kadar olağanüstü olduğuna inanamazsınız! Bu projeyi geliştirmek yaklaşık bir seneyi aldı ve umarım birçok insan bu oyunun bir parçası olacak. Bu muhteşem macerayı olabildiğince büyük yaşamak istiyoruz!” dedi.

nDreams uzmanları ve Reebok tarafından 12 ayı aşkın bir sürede geliştirilen Lewis Hamilton: Secret Life, kendi alanındaki en iddialı projelerden biri. Oyun, dünyanın dört bir yanından değişik ülkelerden katılan oyunculara, çok-dilli bir ekip kurmalarına olanak tanıyor. Tamamen çok uluslu bir ortamda sahnelenen ve simultane olarak 9 ayrı dilde oynanabilen oyun, Lewis’in aksiyonlarını takip edecek.

Reebok Global Başkanı Uli Becker: “Reebok olarak, eğlenceyi tekrar sporla birleştirmeye söz verdik. Bu amaç için Lewis sürekli yanımızdaydı ve Secret Life da bunun en güzel örneklerinden biri” dedi.

Oyun çok geniş bir element çeşitliliğine sahip. Özellikleri arasında online soygun simülasyonu, kurgusal websitelerinden oluşan bir network, cep telefonu oyunları, Twitter uygulamaları ve birçok video çekimi olacak. Oyuncular, değişik şehirlerde yapılacak ana karakterlerin de yer alacağı aktivetelere katılabilecekler ve oyuna kendi yaratıcılıkları dahilinde katkıda bulunabilecekler.

Daha fazlasını öğrenmek ve Lewis’in bu çift taraflı yaşamı hakkında bilgi sahibi olmak için www.secretlewis.com sitesini ziyaret edin.

Yorum yazın